Kryemadhi: Ja çfarë do bëjmë ne për fermerët e blegtorët

Monika Kryemadhi, kryetare e LSI, i ka kushtuar vëmendje sot problemeve të fermerëve shqiptarë, që s’kanë subvencione, as tregje, as mbështetje qeveritare dhe ka publikuar pikat themelore të projektit të LSI-së për zgjidhjen e tyre. Monika Kryemadhi shkruan: Prodhimet e fermerëve dhe blegtorëve shqiptarë këto ditë janë gjendur nën një stuhi goditjesh të padrejta dhe deri kriminale. Këto sulme […]

Vazhdo të lexosh

Tmerr. Fiks Fare: Ja si lyhen me bojë domatet dhe i futet stimulant shalqirit

Fiks Fare zbuloi se fermerët përdorin stimulantë dhe hormone në rritjen dhe pjekjen e fruta-perimeve. Në një vëzhgim në Lushnje dhe Berat, “hambarin” e fruta-perimeve në Shqipëri, gazetarët e Fiksit zbuluan se dora e parë e domateve ishte me hormone, madje fermerët vijonin t’i lyenin për skuqje nga jashtë. Ndërkohë, bima e shalqirit shartohet me […]

Vazhdo të lexosh