Panucci/ Kualifikimi në Europian objektivi im!

Christian Panucci është trajner i Kombëtares shqiptare. Strategu italian mesditën e sotme ka firmosur kontratën e bashkëpunimit me FSHF-në ku prej 2.4  vitesh do to të jetë pjesë e kuqezinjve. Gjatë një deklarate për mediat, tekniku italian nuk kurseu elozhet për Kombëtaren shqiptare me të cilën tha se do të tentojë një tjetër kualifikim historik. […]

Vazhdo të lexosh

Këshilli Evropian reagon fort: Gruevski zhduku nga politika!

Këshilli Europian nëpërmjet Sekretarit te Përgjithshëm, Torbjorn Jagland, ka bërë thirrje për qetësim të tensioneve në Maqedoni dhe për përmbajtje nga dhuna. “Bëjmë thirrje  të gjitha palëve, të qetësojnë tensionet dhe të mos përdoret forcë”, deklaroi sekretari i përgjithshëm i Këshillit të Europës, Torbjorn Jagland. Ndërmjetësuesi i Komisionit Evropian për krizën politike në Maqedoni ka shkruar […]

Vazhdo të lexosh

Bushati nga SHBA sulmon opozitën: Është antishqiptare

Ditmir Bushati, nuk ka duruar dot dhe në ditën e dytë të vizitës zyrtare në SHBA, është kthyer në origjinë si “rilindas” duke sulmuar në mënyrë të paprecedentë, opozitën shqiptare. “Opozita në Shqipëri po ecën kundër rrymës dhe po bllokon procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian”, ka deklaruar ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati […]

Vazhdo të lexosh