Tani jo vetëm valixhe me drogë/ Kapen 12.8 milion euro të paketuara

Sekuestrohen në Amsterdam disa valixhe me 12.8 milion euro. Mësohet se gjatë këtij operacioni policia ka arrestuar edhe 7 persona në zona të ndryshme të Amsterdamit. Mediat holandeze raportojnë se në pranga kanë rënë 2 shqiptarë, një marokien, një burrë dhe dy gra nga Kolumbia dhe një burrë nga Zelanda e Re. Autoritetet vendore kanë […]

Vazhdo të lexosh

Si po mbahet peng investimi 7 milion euro ne Malesine e Madhe (detaje)

Energjia diellore ka vite që përdoret në vendet e zhvilluara, duke u konsideruar si burim energjie i padiskutueshëm në të ardhmen, sepse ajo është një burim jetik, lëndë e parë e aktivitetit të njeriut që po bëhet gradualisht edhe më e rëndësishme në shoqëri. Shqipëria e ka të domosdoshëm investimin për këtë lloj energjie pasi […]

Vazhdo të lexosh

Zbulohet kontrata e tmerrshme Milot-Balldre 15 milionë euro një km!

News 24” siguron kontratë marrëveshjen mes qeverisë dhe kompanisë fituese të koncensionarit për ndërtimin e rrugës Milot-Balldren. Sipas projektligjit të mbërritur në Kuvend për ndërtimin e këtij segmenti rrugor prej vetëm 17.2 km duhen gati 260 milionë euro. Kjo do të thotë se taksapaguesit shqiptarë do paguajnë shifrën e çmendur prej 15 milionë euro për […]

Vazhdo të lexosh

Nuk ndalet droga/ 5.4 ton hashash në anijen me vela

Policia italiane i ka dhënë një tjetër goditje trafikut të lëndëve narkotike duke kapur në det të hapur, në Kanalin e Sicilisë, një varkë me vela me 5.4 ton hashash brenda bordit të saj. Sipas informacioneve paraprake, droga e sekuestruar besohet se kap një vlerë prej afro 50 milionë euro. Në këtë operacion u arrestuan […]

Vazhdo të lexosh

TELEVIZIONET NË SHQIPËRI FITOJNË 30 MLN EURO NGA REKLAMAT

Tregu i reklamave në televizione në Shqipëri është rreth 30 milionë euro. Për herë të parë shifra  bëhet publike në një raport të Ivor Millman, ekspert për matjen e audiencës dhe që është porositur nga Këshilli i Evropës. Dokumenti i nxjerrë nga Millman, është shpërndarë për mediat nga AMA, raporton newsbomb.al. “Unë e kuptoj se […]

Vazhdo të lexosh

Firma “Fusha” edhe 1.5 milionë euro të tjera për sheshin Skënderbej

Fusha shpk do të përfitojë edhe 1,56 milionë euro të tjera për punimet në sheshin Skënderbej, që duket se po i kushton qytetarëve gjithnjë e më tepër para. Më 3 shtator 2018, Bashkia Tiranë njoftoi një shtesë kontrate për kompaninë Fusha shpk me objekt “Rikualifikimin urban të Sheshit Skënderbej, faza e dytë”. Kujtojmë se për […]

Vazhdo të lexosh

Terror në SHISH/ Kush nxorri emrin e Ballës si garantues i parave në Toyota

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se prej tre ditësh, me urdhër të kreut të Qeverisë Edi Rama, po ushtrohet terror ndaj punonjësve të SHISH. Sipas Berishës, kjo gjë po ndodh, pasi ata dyshojnë se punonjësit e SHISH nxorrën emrin e deputetit socialist Taulant Balla si garantues i parave në makinat “Toyota Yaris” të gjetura disa […]

Vazhdo të lexosh

Miliona euro po hyjnë në tregun formal nga kriminaliteti dhe mafia

-Politikanë e pushtetarë të fshehur pas firmave private, grupe kriminale, etj të gjithë janë sulur për ti “pastruar” paratë e drogës dhe korrupsionit në ndërtim e turizëm. Qindra milionë euro është hedhur në qarkullim, e cila nuk vjen nga kanalet bankare, por nga informaliteti kriminal. Për më shumë se 6 muaj Shqipëria po përballet me […]

Vazhdo të lexosh

Euro në tatëpjetë/ Të ndërhyjë Banka e Shqipërisë, po ecim në rrugë të rrezikshme

Paraja gjithsej në qarkullim ka shënuar rënie historike në katër muajt e parë të vitit, duke shpjeguar indirekt forcimin e ndjeshëm të monedhës vendase. Eksperti Selami Xhepa thotë se Banka e Shqipërisë duhet të ndërhyjë për të rritur ofertën e parasë, përndryshe zhvillimet në kursin e këmbimit mund të futen në një rrugë të rrezikshme […]

Vazhdo të lexosh

Nga Fatmir Ali Guda/ QINDRA MILIONA EURO ‘PASURI’ I VLEJNË TAHIRIT MË SHUMË SESA HAKMARRJA NDAJ EDI RAMËS .

Opinioni publik ka ngrirë prej zhvillimeve të vrullshme të ditëve të fundit në lidhje me atë që përflitej prej kohësh për lidhjet e krimit të organizuar me pushtetin. Zbardhja e vetëm njërës prej dosjeve të përgjimit mes dy trafikantëve të drogës arrestuar nga policia italiane dhe fletë arresti i prerë për bashkpuntorin më të afërt […]

Vazhdo të lexosh

Ja nga dallojnë xhinset që kushtojnë 10 euro nga ato që kushtojnë 300 euro

Në botë prodhohen dhe shiten miliarda xhinse në vit. Disa prej tyre kushtojnë me qindra euro, kurse të tjera mund të blihen me vetëm dhjetë euro. Por, cili është dallimi mes këtyre dy llojeve? Sipas një hulumtimi të bërë, me një varg xhinsesh, del se nuk ka aspak dallim, ose është shumë i vogël. Në […]

Vazhdo të lexosh

Ja sa përfitoi Skënderbeu pas kualifikimit

Skuadra e Skenderbeut e  drejtuar nga Ilir Daja arriti të përsëritë suksesin e vitit 2015, pasi barazoi pa gola ndaj Dinamos së Zagrebit por u kualifikua falë golit në fushën kundërshtare pasi ndeshja në Kroaci përfundoi me rezultatin 1-1. Pas këtij kualifikimi skuadra korçare ka përmirësuar ndjeshëm financat pasi në total ka arkëtuar plot 3.3 […]

Vazhdo të lexosh

Tifozët 100 mijë euro premio për Tiranën për mos rëne nga kategoria

Rreziku që i kanoset për të rënë nga kategoria ka shokuar jo vetëm protagonistët, por edhe tifozët. Këta të fundit, për të karikuar ekipin para 180 minutave që përcaktojnë mbijetesën, kanë vendosur që të japin shpërblim. Dhe shuma është realisht e majme, pasi shkon në 100 mijë euro. Fondi është mbledhur tashmë prej një grupi […]

Vazhdo të lexosh

A është ky deputeti të cilit Rama i ofroi 500 mijë euro të hynte në zgjedhje? Ja emri

Gjatë  emisonit “Dritare me Rudinën” në Vizion Plus, i pyetur nëse iu ofruan 500 mijë euro, për tu futur në zgjedhje, kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, tha se vlen shumë tepër dhe se do të ishte ofenduar nga kjo ofertë. Shehi tha më tej se mund të ketë oferta të tilla, por do ta këshillonte […]

Vazhdo të lexosh

Porosisnin picë dhe u vinin dozat e kokainës

  Policia e Romës ka ekzekutuar gjatë mëngjesit të sotëm një operacion antidrogë, i cili ka çuar në shkatërrimin e një bande trafikantësh e përbërë nga 5 shtetas shqiptarë nga mosha 22 deri në 50 vjeç. Hetimet e policisë italiane kanë vërtetuar sesi me anë të një call center të vërtetë ata trafikonin kokainë shtëpi […]

Vazhdo të lexosh

Neymar merr një ofertë të marramëndëse nga Premier League

Manchester United dhe Chelsea nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga braziliani Neymar. Paraqitjet e mira me Barcelonën dhe Brazilin dhe rritja e formës nga ndeshja në ndeshjen kanë bërë që Manchester United dhe Chelsea të përgatisin çmendurinë e radhës në futboll. Këto dy skuadra jo vetëm që janë të gatshme të paguajnë klauzolën e […]

Vazhdo të lexosh

58 milionë euro është shuma që shteti do paguaj për shkarkimet në administratë të fituara nga gjyqet.

Shtetit shqiptar i duhet të paguajë 58 milionë euro për gjyqet që ka humbur gjatë vitit të kaluar. Këto të dhëna janë publikuar nga Avokatura e Shtetit. 58 milionë euro i duhet shtetit të paguajë për gjyqet që ka humbur për vitin 2016. Shifra është bërë publike nga Avokatura e Shtetit në kuadër të një […]

Vazhdo të lexosh

Mësohet emri i drejtoreshës që pagoi gjobën 10 mijë euro të Fiks-it

Mësohet emri i drejtoreshës që ish-Kryeministri Sali Berisha denoncoi sonte në Facebook. Bëhet fjalë për Bukurie Tali, me profesion mësuesë matematike por dhe e emeruar drejtoreshë në gjimnazin e Fushë Krujës deri në muajin janar ku u shkarkua që ti shpëtonte skandalit. Ajo mbahej si mësuese shumë e mirë, por dhe shumë materialiste që kërkonte […]

Vazhdo të lexosh