I mbijetuari në Siri/Do t’ia vë emrin djalit tim Donald. Ai është një hero.

Sulmi amerikan ndaj forcave qeveritare në Siri ka ngjallur shpresë tek njerëzit. Përgjigja e SHBA¬-së në këtë moment ka qenë një shuplakë që mund të ndryshojë çdo gjë në Siri” “Assad i bëri llogaritë gabim këtë herë”, ky ka qenë komenti që ka dhënë një punëtorë i ndihmave humanitare nga qyteti jugor turk i Gaziantep […]

Continue Reading

Muç Nano sulmon Metën: Çadra është ngritur me ‘ok’-in e Metës

Mustafa Nano është pozicionuar dukshëm në lidhje me situatën politike në vend. Madje ai ka mbajtur një pozicion të qartë në lidhje me rolin e Ilir Metës në zgjidhjen e kësaj krize. Ai thotë që ka shumë gjasa që çadra e opozitës të ketë marrë ok-in e Metës. Nano vijon më tej duke thënë se […]

Continue Reading

Berisha: Edvin, mbaj shënim. Nuk ke parë gjë akoma

Në një status në Facebook, Berisha shkruan se pas përpjekjeve të Kryeministrit Edi Rama që të dështonte takimin Basha-Mogherini, kjo gjë nuk ndodhi. Ish-Kryeministri ka një mesazh edhe për Edi Ramën. Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha: Nje fitore historike e popullit te lirise! Te dashur miq, takimi i Perfaqesues se Larte te BE […]

Continue Reading

Nga Përparim Peposhi: PD është forcë e madhe e nuk mund të rrijë me një çadër.

Mendoj se kjo eshte nje proteste ashtu sic shprehet dhe kryetari Basha, pa kthim. Por kjo proteste mendoj se duhet te radikalizohet cdo dite e me shume. Duhet ta mbushim bulevardin me sa me shume cadra. PD eshte force e madhe e nuk mund te rri me nje cader. Tu behet thirrje te gjitheve atyre […]

Continue Reading

Ja kush është gruaja që krijoi incidentin në çadrën e PD-së kur fliste Berisha. Foto

Eklarina Hoxha është gruaja që sot krijoi një incident me mbështetësit e opozitës në çadrën e ngritur para kryeministrisë. 50-vjeçarja nga Vlora, militante e PS-së, aktualisht është shoqëruar në Komisariatin numër 1 ku po mbahet jo si e ndaluar por për të shmangur ndonjë konflikt. Po kush është militantja e zjarrtë e Partisë Socialiste, Elkarina […]

Continue Reading

Ku jam pro dhe ku jam kundër çadrës së Bashës

Çdo qytetar, i ndodhur përballë protestës së opozitës, duhet të shtrojë pyetjen se cili është pozicioni i tij ndaj saj. E mbështet apo nuk e mbështet dhe  a duhet apo nuk duhet të shkojë te çadra përpara Kryeministrisë. Po shpreh pozicionin tim në ditën që po shkruaj këto radhë. Çadra për mua është si një […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu: Tani është radha e Metës!

Partia Demokratike ka vendosur ta vijojë protestën e sotme sipas njërit prej versioneve që kishte parashikuar edhe media. Pas një proteste ndër më të mëdhatë e saj, PD ka vendosur të qëndrojë në shesh deri në momentin që Qeveria Rama bie dhe zëvendësohet me një qeveri teknike. Argumentimi politik i PD nuk është i ri. […]

Continue Reading

Ylli Manjani : Fatmir Xhafaj ishte dhe është e shkuara

Ish-­ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka replikuar me deputetin socialist, kreun e komisionit për reformën në drejtësi, Fatmir Xhafaj, i cili tha dje se Manjani dhe disa eksponentë të LSI­-së flasin sipas orekseve të ditës. Manjani shkruan në “Twitter” se Xhafaj ishte dhe është e shkuara duke i kujtuar socialistit se ai nuk ka ndërmend të konsultohet […]

Continue Reading