Salianji: Raporti faktoi kasaphanën zgjedhore, kritikët e Bashës në PD

Flet për “Koha Jonë”, deputeti i ri i zgjedhur i PD-së, Ervin Salianji: Të jesh kundër Bashës nuk të bën as fraksion as jo demokrat Intervistoi: Redjon Shtylla Ervin Salianji, një ndër figurat e reja të spikatura në PD, në një intervistë për “Koha Jonë” Salianji, rrëfen mbi sfidat që e presin në mandatin e […]

Vazhdo të lexosh

Salianji/ Ti kthejmë Shqipërinë qytetarëve, të çlirojmë Kavajën paqësisht.

Te hapim nje rruge te re per Shqiperine, ti kthejme Shqiperine qytetareve, te clirojme Kavajen paqesisht. Nese propoganda qeveritare nuk eshte dashakeqesi por injorance perseri nuk eshte argument Ignorantia non est argumentu Ligji per tubimet parashikon: Neni 1 Liria e tubimeve dhe kufizimi i saj 1. Në Republikën e Shqipërisë çdo person ka të drejtë […]

Vazhdo të lexosh

Rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë brenda këtij viti

Rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë brenda këtij viti”. Lajmi është bërë i ditur nga Drejtori i Standardeve në ARRSH, Spartak Tarkaj, i cili pohoi në emisionin “Të bësh ekonomi” i Vjollca Kongjonit në “News24” se vonesa në zbatimin e projektit ka ardhur për shkak të rrëshqitjeve masive në Ibë. “Projekti në letër dhe ai i […]

Vazhdo të lexosh

Xhafa nuk është i vetmi! Lexoni listën me emrat e funksionarëve shtetëror me lidhje nga diktatura enveriste.

“RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto krime ashtu sikurse ka bërë përgjatë gjithë këtyre 25 viteve pa kursyer askënd. Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës Sot, po botojmë vetëm një pjesë të dosjeve të pinjollëve të krimeve të diktaturës. Në ditët e ardhshme […]

Vazhdo të lexosh

Si rilindi Benet Beci dhe Fondi i Zhvillimit? Prej 4-vitesh punon si levë elektorale e Ramës

Nga Ervin Kaduku Fondi Shqiptar i Zhvillimit është shndërruar tashmë në levën realizuese të synimeve elektorale të qeverisë Rama. Institucioni në fjalë sapo ka shpallur planet e tij për të investuar në infrastrukturë një shumë prej 82 milionë eurosh. Sipas planit që vetë FSHZH ka shpallur zyrtarisht shuma do të investohet në 10 projekte, që […]

Vazhdo të lexosh

Shkarkohet drejtoresha e AMF-së Enkeleda Shehi. LSI votoi kundër

Komisioni i Ekonomisë ka shkarkuar drejtoreshën e Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare, Enkeleda Shehi. Shkarkimi i Shehit u bë me 9 vota pro dhe 2 vota kundërnga ana e LSI-së. Disa ditë më parë ishte bordi i Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare (AMF) kërkoi shkarkimin e saj. Sipas një letre dërguar kreut të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Ervin Qafmolla: Sorosistët, vandalët dhe fashistët

“Për paratë e huaja shesin nënën, babën dhe atdheun.” Mëngjesin e 27 janarit të këtij viti, hyrja e zyrave në Beograd të Youth Initiative for Human Rights – një rrjet jofitimprurës në Ballkan – u gjet e vandalizuar, dhe kjo parullë dhe të tjera ishin ngjitur mbi derën e tyre. Në tokë ishin hedhur dy […]

Vazhdo të lexosh

Snajpera në godinën e Kryeministrisë

Masat e sigurisë në protestën e sotme të opozitës kanë qenë tejet të larta. Sikundër Lapsi.al ka raportuar më herët, të angazhuar kanë qenë rreth 2 mijë efektivë policie. Ndërsa në tarracat e ndërtesave janë pozicionuar edhe snajpera të shumtë. Siç shihet nga fotot më poshtë, snajpera ka në godinën e Kryeministrisë, mbi kullat binjake […]

Vazhdo të lexosh

Preçi: Paratë do t’i paguajnë qytetarët!

Nga Enkel Xhangoli Policia e Tiranës njoftoi si sukses sot arrestimin e disa personave të cilët dyshohen për 2 grabitjet e realizuara në rrugën drejt Rinasit. Por ajo që të binte në sy ishin kartmonedhat 1 dollarë apo 20 paund të sekuestruara nga policia, pavarësisht se shuma e grabitur për të dy vjedhjet i kalonte 5 milion […]

Vazhdo të lexosh

Salianji: A eshte e njejta dorë që është përdorur edhe per vjedhjet ne shtëpite e dy ministrave te kesaj qeverie?

Sekretari per aksionin qyetar ne PD, Ervin Salianaji ka reaguar pas grabitjes së parave te nje banke sot ne Tirane. Ne nje postim në profilin e vet ne fb ai shkruan A jane vjedhur parate e bankave nga struktura te njesive operacionale te policise se shtetit? A eshte e njejta dorë që është përdorur edhe […]

Vazhdo të lexosh