Çollaku/ Si mundet çdo ekran, çdo ditë, të transmetojë live me orë të tëra ëdo konferencë shtypi të ministrave?

Po si mundet cdo ekran,cdo dite,te transmetoje live me ore te tera cdo konf shtypi te ministrave e drejtoreve dhe kusurit qe vjen pas(nga ceshtjet e rendesishme te ato me banalet)?? Cdo ore transmetim live paguhet nga qeveria me taksat tona. Se pse paguan qeveria kjo dihet,propoganda eshte gjithcka. Sepse u hapen ekranet edhe kjo dihet…shpenzimet duhen […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Kaba/ Arsyeja.

Pyetën Ramën: Ore nga të erdhi ideja e heqjes së celularëve, punonjësve të administratës? Menjëherë Kryeministri që ka arsye për çdo gjë dhe ka dhunti të “jashtëzakonshme” për çdo punë, që nga stilist, piktor, dizenjator, inspektor, llafelog, lëpirës, puthador, karagjoz, ekonomist, artist, agronom, shofer, gazetar, shkrimtar, por vetëm një punë nuk di ta bëjë dhe […]

Vazhdo të lexosh

Rama hap “Kazanin” e tij privat.

Edi Rama ka postuar një video live nga Facebook-u i tij dhe me shaka ka vënë në përshkrim “ERTV Live – Studio e hapur opinionesh të ekspozuara”, duke thumbur edhe studiot televizive të debateve. Rama jo pak herë ka përdorur togfjalëshin “media kazani”, referim ky për mediat që janë kritike ndaj tij dhe shpesh, kryeministri […]

Vazhdo të lexosh