Bashkëshortja e Arda Ozir mesazh prekës/ Të humba në ditën që të njoha

Arda Oziri, ndërroi jetë pak ditë më parë në një aksident me motor i cili përfundoi me pasoja fatale për 36-vjeçarin. Lajmi i hidhur ka trishtuar të afërmit dhe miqtë, por ajo e cila e vuan më shumë ikjen e tij është bashkëshortja, Vildan Ornek. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ajo shpreh dhimbjen që […]

Continue Reading

“Ertugrul”, në fund të sezonit dhe për një marrëveshje astronomike

Raportimet e fundit mediatike në Turqi flasin për largimin e personazhit kryesor, Engin Altan Duzyatan, nga seriali “Ertugrul”, në fund të sezonit dhe për një marrëveshje astronomike që ai pritet të firmosë me një tjetër kompani produksioni. Analisti i “HT Magazin” Mustafa Dogan shkruan se kontributi i Duzyatan në kthimin e “Ertugrulit” në fenomen është […]

Continue Reading

Ertugrul pranoi hapur se nuk ia thoshte këtij arti. Nuk marr vesh nga pikturat

“Ertugrul”, Aktori është i aftë në shumë gjëra, por ka disa të tjera, të cilat nuk i merr me hall. Një ndër to është edhe piktura. Siç shkruan Tv Klan, në një intervistë të fundit, Ertugrul është pyetur nga gazetarët pas vizitës në një ekspozitë pikture në Stamboll, nëse kishte aftësi në pikturë, por pranoi […]

Continue Reading