Arben Malaj sulmon ashpër Erion Veliaj/ Si ka mundësi që mos të dalë një ditë në televizor?

Ish-ministri i Financave Arben Malaj gjatë një interviste, akuzoi kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj për qeverisje arrogante pasi sipas tij ‘bazohet tek numri i gjobave që vendos bashkia, ndërkohë sjellje e Policisë Bashkiake e quan mizore’. ‘Problemi që ka bashkia e Tiranës është modeli i qeverisjes. Është arrogant. Bazohet te numri i gjobave, te sjellja […]

Vazhdo të lexosh

Braçe ”kundër” qeverisë për taksën e rrugës së Kombit

Kreu i komisionit të Ekonomisë, deputeti i PS-së Erion Braçe ka qenë mjaft i ashpër ndaj qeverisë. Ai kërkoi që banorët e zonës të mund të përjashtohen nga tarifa, pasi sipas tij ajo nuk është autostradë, por një rrugë urbane. Banorët duhet të përjashtohen nga pagesa e tarifës tha Braçe, duke kërkuar edhe përjashtimin e […]

Vazhdo të lexosh

Erion Veliaj pranon se ka pirë hashash.

Erion Veliaj ka dhënë një intervistë “ndryshe” për emisionin “Me Shukin” në RTV Dukagjini të Kosovës. Gazetari e pyet Veliaj për legalizimin e drogës dhe kryetari i bashkisë thotë se shoqëria dhe vendi nuk është gati për këtë hap. “A e ke provuar ndonjëherë barin”, – e pyet Shuki duke e vënë dukshëm në vështirësi […]

Vazhdo të lexosh

Skandal/ Rama dhe Veliaj, ndërtim pa leje në oborrin e Partisë Socialiste. Video

Për të gjithë ata që besojnë se erdhi dita që nuk guxon kush ta sfidojë shtetin e Edi Ramës me ndërtime pa leje, Gjergj Bojaxhi ka publikuar një videoskandal. Në qendër të kryeqytetit, në oborrin e selisë së Partisë Socialiste dhe brenda rrethimit të Bashkisë së Tiranës, Bojaxhi ka zbuluar një ndërtim pa leje që […]

Vazhdo të lexosh

‘Lolita’ nxjerr bllof mashtrimin me arsimimin e Erion Veliajt

Në jetëshkrimin e publikuar këtu: http://www.tirana.al/kryetari-i-bashkise/ thuhet se “ka ndjekur studimet e larta në ShBA, ku është diplomuar për “Shkenca Politike” në Grand Valley State University, Michigan”. Mashtruesi thotë kam “ndjekur studimet e larta” dhe jo që kam bërë vetëm dy vite “Major”, të cilat, përmes mënyrës së të shkruarit, rreket t’i shesë si Bachelor. […]

Vazhdo të lexosh

Nga Bislim Ahmetaj: Mjaftuc Veliaj ndale propogandën rozë me fëmijët e Tiranës.

Erion Veliaj nga që nuk bën dot fëmijë me gruan e tij, (një fatkeqësi që s’ja uroj as hasmit)shkon përditë nëpër shkollat e qytetit dhe ju bën politikë rozë fëmijëve. Nqs nuk e ndalë ligji këtë praktikë bolshevike ndonjë ditë do ta ndalë ndonjë prind dhe askush s’ka të drejtë ta quaj vetgjygjësi. Femijtë I […]

Vazhdo të lexosh

Çfarë ndodh nëse tërhiqet edhe LSI nga KQZ?

Ilir Meta është në mazhorancë, por politikisht LSI ka kaluar tashmë në anën tjetër, atë të opozitës. Në këtë situatë është krejt normale, që socialistët të mendojnë çfarë mund të ndodhë nëse njerëzit e LSI në institucione tërhiqen nga postet që mbajnë. Erjon Braçe pati dyshime nëse duhet votuar anëtari i tretë i LSI në […]

Vazhdo të lexosh

Djali i Nar Kokës ironizon Braçen: Sorry Erion, deputeti i lagunës

Ron Koka, djali i Nar Kokës, vëllait të ministrit Lefter Koka, i është përgjigjur deputetit të PS Erjon Braçe pas statusit ironizues të tij për humbjen e Armand Dukës për një vend në Komunitetin Ekzekutiv të UEFA. Në një status në Facebook, Ron Koka ironizon Erjon Braçen përmes një krahasimi mes tij dhe Presidentit të […]

Vazhdo të lexosh

Furnizimi me ujë i Tiranës, Bashkia vijon investimet në rrjetin e shpërndarjes

Punonjësit dhe makineritë e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë kanë nisur nga puna për shtrimin e  tubacioneve të reja në zona problematike të cilat kanë vuajtur për më shumë se 25 vite furnizimin me ujë.  “Nga Ali Demi deri në rrugën “Llazi Miho” në Kombinatit kolegët tanë të Ujësjellës Kanalizime Tiranë sigurohen që të ketë furnizim me […]

Vazhdo të lexosh

Bashkia e Tiranës u dhuron 2 mijë rrënjë ullinj banorëve në Farkë

Bashkia e Tiranës do t’u shpërndajë rreth 2 mijë rrënjë ullinj familjeve që jetojnë pranë liqenit të Farkës, të cilat së bashku me pemët dekorative do të krijojnë kurorën e gjelbër të tij. Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte sot pasdite në aksionin e radhës për mbjelljen e fidanëve të rinj në Parkun e Farkës, ku theksoi […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kastriot Myftaraj: Skandali i parkingut nëntokësor në Sheshin “Skënderbej”

Në Shqipëri fjala “skandal” është konsumuar aq shumë sa kur përdoret, pothuajse nuk bën më përshtypje, sipas parimit “Çudia më e madhe tre ditë zgjat”. Por nuk është kështu. Kështu duan të jetë ata që kanë përgjegjësinë për këto “çudi”. E vërteta është se ka çudi të tilla, të cilat përveç dëmit ekonomik, i bëjnë […]

Vazhdo të lexosh

Nuk ndalet Veliaj. I jep edhe 2.7 miliardë lekë mikut të Edi Ramës pas 10 milionë eurove për Unazën e Vogël

Bashkia e Tiranës ka shpallur sërish fituese kompaninë “Geci” për një projekt të infrastrukturës rrugore. Më 24 janar “Geci” fitoi tenderin “për rehabilitimin e varrezave Sharrë dhe lidhja me rrugën ekzistuese Kombinat”. Burimi i financimit është vënë në dispozicion nga Komiteti për Zhvillimin e Rajoneve. Vlera e tenderit: 276,886,912 lekë të reja, ose 2.7 miliardë […]

Vazhdo të lexosh

A po pastron para gruaja e Ramës, me bankën e saj?

Në fillim të muajit Shtator të vitit 2015, në media rrodhi një raport konfidencial, i mbajtur sekret deri më atëherë i misionit të OSBE-së në Tiranë. Opinioni u trondit për ato që shkruheshin aty, veçanërisht për kryeministrin e vendit, i zgjedhur vetëm 2 vjet më parë me “1 milion shuplaka”. Raporti, i hartuar gjatë vitit […]

Vazhdo të lexosh

Nga Fitim Zekthi: A është protesta e PD kundër vetting-ut?

Një nga problemet më të mëdha me njohjen është se njerëzit mund të përfundojnë në subjektivizëm të plotë duke e parë të gjithë realitetin si produkt të mendjes dhe shqisave. Clive Staple Lewis, një filozof i njohur, thotë se njeriu kur është përballë një trëndafili mund të bëjë “zbulimin e tmerrshëm” se ngjyra rozë e […]

Vazhdo të lexosh

Nga Shvejku Ditar: Erion Veliaj, ti je një Lei Feng

Lei Feng ka qene nje mit ne Kinen komuniste dhe eshte himnizuar si komunisti ekselent (modest, vetemohues dhe besnik partie) aq sa ne 1963 u shnderrua ne kult nga Mao nen moton “Ndiqni shembullin e shokut Lei Feng”. Shqiperia komuniste, qe kish nisur marredheniet e dashurise me motren Kine e adoptoi kete fushate propagande dhe […]

Vazhdo të lexosh

Fahri Balliu” firmos” vetting-un e Ramës dhe Veliaj-t. Video

Propaganda e qeverisë për t’iu përgjigjur protestës së opozitës me ngritjen e çadrave ku njerëzit votojnë për mospengimin e vettingut ka arritur kulmin e saj. Erion Veliaj mblodhi të gjithë shoqatat e qëna dhe të paqena për të krijuar në të vetmen mënyrë që di ai një butafori pa thelb. Ai shkoi votoi i pari […]

Vazhdo të lexosh

Rama shkarkon gruan e Dashamir Shehi-t

Shkresa mban datën 22 shkurt e ka të bashkëlidhur edhe një vendim të një ditë më parë, ku përcaktohen edhe arsyet mbi të cilat argumentohet kjo kërkesë që i drejtohet kreut të komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe e për dijeni edhe kabinetit të kryeministrit. “Bordi i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare në mbledhjen e darës 21 […]

Vazhdo të lexosh

Tifozët e Tiranës kolazh për Erion Braçen. Video

Tifozët e Tiranës nuk do të jenë në stadium për derbin e sotëm. Por koret e tyre nuk do të mungojnë për një prej tifozëve më të zjarrtë të kampit kundërshtar. “Tirona Tifo Forum” ka përgatitur një kolazh për tifozin Erjon Braçe, deputet i PS. Në përbërje janë të gjitha koret që ata i kanë […]

Vazhdo të lexosh