Arben Malaj sulmon ashpër Erion Veliaj/ Si ka mundësi që mos të dalë një ditë në televizor?

Ish-ministri i Financave Arben Malaj gjatë një interviste, akuzoi kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj për qeverisje arrogante pasi sipas tij ‘bazohet tek numri i gjobave që vendos bashkia, ndërkohë sjellje e Policisë Bashkiake e quan mizore’. ‘Problemi që ka bashkia e Tiranës është modeli i qeverisjes. Është arrogant. Bazohet te numri i gjobave, te sjellja […]

Vazhdo të lexosh

‘Lolita’ nxjerr bllof mashtrimin me arsimimin e Erion Veliajt

Në jetëshkrimin e publikuar këtu: http://www.tirana.al/kryetari-i-bashkise/ thuhet se “ka ndjekur studimet e larta në ShBA, ku është diplomuar për “Shkenca Politike” në Grand Valley State University, Michigan”. Mashtruesi thotë kam “ndjekur studimet e larta” dhe jo që kam bërë vetëm dy vite “Major”, të cilat, përmes mënyrës së të shkruarit, rreket t’i shesë si Bachelor. […]

Vazhdo të lexosh

Çfarë ndodh nëse tërhiqet edhe LSI nga KQZ?

Ilir Meta është në mazhorancë, por politikisht LSI ka kaluar tashmë në anën tjetër, atë të opozitës. Në këtë situatë është krejt normale, që socialistët të mendojnë çfarë mund të ndodhë nëse njerëzit e LSI në institucione tërhiqen nga postet që mbajnë. Erjon Braçe pati dyshime nëse duhet votuar anëtari i tretë i LSI në […]

Vazhdo të lexosh

Furnizimi me ujë i Tiranës, Bashkia vijon investimet në rrjetin e shpërndarjes

Punonjësit dhe makineritë e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë kanë nisur nga puna për shtrimin e  tubacioneve të reja në zona problematike të cilat kanë vuajtur për më shumë se 25 vite furnizimin me ujë.  “Nga Ali Demi deri në rrugën “Llazi Miho” në Kombinatit kolegët tanë të Ujësjellës Kanalizime Tiranë sigurohen që të ketë furnizim me […]

Vazhdo të lexosh

Nga Nisma #thurje: Ti je i pacipë

Sepse edhe spekulanti më i pacipë, makiavelisti më i pashpirt ka një limit, ka një fund. Ka një moment që thotë “Jo, dreqi ta hajë. Jo, te paktën këtë gjë s’mund ta përdor për përfitimin tim.” Çfarë mendoje në ato momente? Kur ai fëmijë derdhte lot në kulmin e sinqeritetit të pastër që dhimbja e […]

Vazhdo të lexosh

Nuk ndalet Veliaj. I jep edhe 2.7 miliardë lekë mikut të Edi Ramës pas 10 milionë eurove për Unazën e Vogël

Bashkia e Tiranës ka shpallur sërish fituese kompaninë “Geci” për një projekt të infrastrukturës rrugore. Më 24 janar “Geci” fitoi tenderin “për rehabilitimin e varrezave Sharrë dhe lidhja me rrugën ekzistuese Kombinat”. Burimi i financimit është vënë në dispozicion nga Komiteti për Zhvillimin e Rajoneve. Vlera e tenderit: 276,886,912 lekë të reja, ose 2.7 miliardë […]

Vazhdo të lexosh

Rama shkarkon gruan e Dashamir Shehi-t

Shkresa mban datën 22 shkurt e ka të bashkëlidhur edhe një vendim të një ditë më parë, ku përcaktohen edhe arsyet mbi të cilat argumentohet kjo kërkesë që i drejtohet kreut të komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe e për dijeni edhe kabinetit të kryeministrit. “Bordi i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare në mbledhjen e darës 21 […]

Vazhdo të lexosh