Veliaj sulmon Mynyr Konin: Mbledh 5 mijë lekshat e nuseve

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak po diskutohet çështja e Kopshtit Botanik, që i ka kaluar në pronësi bashkisë, ndërsa Universiteti i Tiranës e kundërshton një vendim të tillë. Sakaq, Veliaj gjatë fjalës së tij u shpreh se Mynyr Koni mbledh 5 mijë lekshat e nuseve që bëjnë foto tek Kopshti Botanik.  “Që Mynyri […]

Continue Reading

Biznesmeni Fusha ka kryer pagesën e akomodimit në Barcelonë të Spanjës për një grup të madh drejtuesish të bashkisë Tiranë

Nënkryetari i bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku u mor në pyetje paraditen e të hënës në Prokurorinë e Tiranës, pas regjistrimit të një kallëzimi penal për shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike. Mazniku u pyet në cilësinë e personit në dijeni të fakteve, lidhur me pagesën e faturës së akomodimit […]

Continue Reading

Kryetari i Bashkise Tirane, Erion Veliaj kerkon te jap me koncesion ujsjellesin?!

Aulon Kalaja Me veprime ose mos-veprime ai po tregon se ceshtja e furnizimit me uje te Tiranes po deshton si pasoje e kesaj ndermarje te “ujsjelles-kanalizime” Tirane. Per kete arsye, ai do t’a jape me koncesion tek privati dhe qe pas privatit fshihet po ai.Tirana po qelbet nga mungesa e ujit. Shume qytetare te Tiranes […]

Continue Reading

Video/ Shkatërrohet Parku Rinia në mes të Tiranë

Parku Rinia në mes të Tiranës është duke u shkatërruar. Pasi ka nisur betonizimi, janë duke u shkulur edhe pemët dhjetëra vjeçare që kanë ushqyer qytetin me ajër. Gjithçka po ndodh natën, larg syrit të qytetarëve, që do të përballen me shkatërrimin në mëngjes, ashtu siç edhe u përballën me betonin Gerti Bogdani ka publikuar […]

Continue Reading

Nga Gentian Çela/ Kur e ze halli Erionin

Erjon Veliaj, kryetari aktual i Bashkisë së Tiranës ka disa kohë që në diskursin e tij tenton të zhveshë kostumin e drejtuesit të bashkisë dhe ndërmerr tezat politike duke atakuar Kryetarin e Opozitës Basha dhe Presidenti e vendit Meta. Unë po mundohem të gjej përgjigjen e pyetjes se ku e ka hallin xhanëm? Çfarë halli e […]

Continue Reading

Kristi Pinderi/ Ka vetëm një b…q… në Shqipëri: ky është Erion Veliaj.

Kristi Pinderi, aktivist i njohur në Shqipëri i cili për shumë kohë është kthyer edhe në ‘engjëllin mbrojtës’ në mbrojtje të të drejtave të komunitetit LGBT, ka sulmuar sot kryetarin e bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. Pinderi thotë: Ka vetëm një b…q… në Shqipëri, në kontekstin simboliko-përshkrues të karakterit që ka kjo fjalë: ky është Erion Veliaj./ […]

Continue Reading

Veliaj i jep Kompanisë ‘Fusha’ Shpk rehabilitimin e Bulevardit ‘Zogu i Parë’ me një fond prej rreth 6.1 milionë eurosh.

Kompania ‘Fusha’ Shpk ka fituar tenderin e Bashkisë së Tiranës për rehabilitimin e Bulevardit ‘Zogu i Parë’ me një fond prej rreth 6.1 milionë eurosh. Kontrata mes bashkisë dhe kompanisë në fjalë është nënshkruar më 26 qershor dhe përfshin rehabilitimin e bulevardit që nis në fund të sheshit ‘Skënderbej’ dhe përfundon te busti i Ahmet […]

Continue Reading

BUSHATI/ VELIAJ PËR KRYEMINISTËR, TOP CHANNEL ZHDUK ME URGJENCË LAJMIN

Deputeti i PS, ndër të parët që projekton hapur Erion Veliajn si kryeministër. Është fjala për Ervin Bushatin, i cili ka deklaruar mbrëmë në ‘Top Talk’ në Top Channel se qytetarët kanë nevojë për një kryepunëtor si Veliaj i cili nesër siç u shpreh ai, do jetë kryeministër. “Demokracia është që qytetarët të kenë një […]

Continue Reading

Ish prokurori i Veliaj-t, Petrit Fusha nën hetim

Ish-prokurori Petrit Fusha është vënë nën hetim, kjo pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka referuar gjetjet e tij në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda. Lidhur me këtë raport është vënë në dijeni dhe prokurorja e përgjithshme Arta Marku. “Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njofton se ka referuar në […]

Continue Reading

VELIAJ/ DO TË LUFTOJMË PËR 61 MANDATE. OPOZITA SI TA KETË PUNËN

 Erion Veliaj deklaroi sot se në zgjedhjet e 30 qershorit do të synohet fitorja e  61 mandateve në Këshillin bashkiak. Veliaj nënvizoi se pavarësisht nëse opozita do të hyjë ose jo në zgjedhje, sipas tij kjo mazhorancë garën e ka me veten për të arritur një rezultat më të mirë. “Nëse opozita vazhdon të refuzojë […]

Continue Reading

Arben Malaj sulm ndaj Erion Veliaj-t: I babëzitur, i korruptuar, pse vjedh qytetarët?

Ish-ministri i Ekonomisë Arben Malaj ka reaguar ashpër ndaj kreut të Bashkisë Erion Veliaj për çështjen e parkimit. Sipas tij arroganca, babëzia dhe korrupsioni i Bashkisë së Tiranës nuk paska kufi as moral dhe as ligjor. “Sot në ditë feste në lagjen tonë mbërritën gjobëvënësit e bashkisë bashke me një karrotrec. Gjobisnin padrejtësisht banoret dhe […]

Continue Reading

Ja kush është ‘i forti’ që dhunoi deputetin

Është identifikuar dhe polici ‘cub’ që një ditë më parë në zonën e Bregut të Lumit kapi për futi dhe dhunoi ish-deputetin e PD-së, Klevis Balliu dhe u përplas me ish-deputetin e LSI-së, Endrit Brahimllari. Ai mësohet se është Boris Alimemaj, nga Lezha, djali i tezes së Ermal Kapllanaj, drejtori i Policisë Bashkiake, që është […]

Continue Reading

Përmbytja tek “Misto Mame”, Veliaj: Fajin e kanë ish-zyrtarët e opozitës së sotme

Përballë akuzave të opozitarëve Berisha e Vasili për situatën e krijuar në zonën e “Misto Mames” gjatë kësaj të diele, si rrjedhojë e shirave me intensitet të lartë në kryeqytet, Bashkia e Tiranës ka reaguar duke drejtuar gishtin e fajit tek ish-zyrtarët e opozitës së sotme, që bllokuan – sipas saj, – projektin japonez që […]

Continue Reading

Artur Çani premton se do ketë seri të tjera mbi rrenat e Erionit.

ERIONI GËNJEN VELIAJN Kështu përmblidhet me tre fjalë thelbi i emisionit “Alsberg” i gazetarit të njohur Artur Çani. Nëpérmjet disa sekuencave të intervistave të Lali Erit nëpër kohë dëgjohet dhe shihet se si Erioni e gënjen hapur Veliajn. Kuptohet se ai ka mashtruar ata që e votuan,pra banorët e Tiranës. Në qendér është këmbëngulja e […]

Continue Reading

Çollaku/ Erion,ti nuk ke kapele për Rudinën.

Hipokrizia kete here te perzien stomakun. Permes gjithe kallaballekut te llafeve per mandatet e opozites,nuk mund te mungonte Erioni kryetari i bashkise. Ne mes fushates se pemeve,dhe referendumit per diten e Veres,nuk mund te digjte rastin per tu perzier ne kete ceshtje. Sot e kishte me Rudinen. Sigurisht keto dite Rudina terheq vemendje,e bashke me vemendjen […]

Continue Reading

SONDAZHET VENDOSEN QË FESTA E VERËS TË BËHET MË 17 MARS

Rreth 80 për qind e qytetarëve të Tiranë kanë mbështetur idenë e kryebashkiakut Veliaj për të zhvendosur festimet për Ditën e Verës të dielën, më 17 mars, kur pritet të kemi një ditë me diell, duke qenë se në 14 Mars priten temperatura të ulëta dhe me reshje shiu.  Kanë qenë me mijëra qytetarë që […]

Continue Reading

RAMA TAKIM ME STUDENTËT E MJEKËSISË/ NA SHANI LIVE JO VETËM NË WHATSAPP’

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me studentët në konviktet e mjekësisë i shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. ‘Ne jemi këtu për tju dhënë mundësinë të na shani edhe live përvecse në Whatsapp’, tha Rama. Lidhur me kërkesat e studentëve, kryeministri Edi Rama u shpreh se  kanë shkuar […]

Continue Reading

Dokumenti/ Kryetarja e zgjedhur e KLGJ, ish-ortake me gruan e Erion Veliajt.

Naureda Llagami është zgjedhur në krye të Kolegjit të Lartë të Gjyqësorit, një institucion përcaktues në zgjedhjen e gjyqtarëve. Në media kanë qarkulluar shumë pak informacione për znj. Llagami, e cila thuhet se ka punuar në Gjykatën e Lartë në pozicion eksperti. Mirëpo duket se lidhjet politike të znj. Llagami në fjalë nuk mungojnë. Madje mundet që […]

Continue Reading