Biznesmeni Fusha ka kryer pagesën e akomodimit në Barcelonë të Spanjës për një grup të madh drejtuesish të bashkisë Tiranë

Nënkryetari i bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku u mor në pyetje paraditen e të hënës në Prokurorinë e Tiranës, pas regjistrimit të një kallëzimi penal për shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike. Mazniku u pyet në cilësinë e personit në dijeni të fakteve, lidhur me pagesën e faturës së akomodimit […]

Vazhdo të lexosh

Kristi Pinderi/ Ka vetëm një b…q… në Shqipëri: ky është Erion Veliaj.

Kristi Pinderi, aktivist i njohur në Shqipëri i cili për shumë kohë është kthyer edhe në ‘engjëllin mbrojtës’ në mbrojtje të të drejtave të komunitetit LGBT, ka sulmuar sot kryetarin e bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. Pinderi thotë: Ka vetëm një b…q… në Shqipëri, në kontekstin simboliko-përshkrues të karakterit që ka kjo fjalë: ky është Erion Veliaj./ […]

Vazhdo të lexosh

Veliaj i jep Kompanisë ‘Fusha’ Shpk rehabilitimin e Bulevardit ‘Zogu i Parë’ me një fond prej rreth 6.1 milionë eurosh.

Kompania ‘Fusha’ Shpk ka fituar tenderin e Bashkisë së Tiranës për rehabilitimin e Bulevardit ‘Zogu i Parë’ me një fond prej rreth 6.1 milionë eurosh. Kontrata mes bashkisë dhe kompanisë në fjalë është nënshkruar më 26 qershor dhe përfshin rehabilitimin e bulevardit që nis në fund të sheshit ‘Skënderbej’ dhe përfundon te busti i Ahmet […]

Vazhdo të lexosh

Arben Malaj sulm ndaj Erion Veliaj-t: I babëzitur, i korruptuar, pse vjedh qytetarët?

Ish-ministri i Ekonomisë Arben Malaj ka reaguar ashpër ndaj kreut të Bashkisë Erion Veliaj për çështjen e parkimit. Sipas tij arroganca, babëzia dhe korrupsioni i Bashkisë së Tiranës nuk paska kufi as moral dhe as ligjor. “Sot në ditë feste në lagjen tonë mbërritën gjobëvënësit e bashkisë bashke me një karrotrec. Gjobisnin padrejtësisht banoret dhe […]

Vazhdo të lexosh

Përmbytja tek “Misto Mame”, Veliaj: Fajin e kanë ish-zyrtarët e opozitës së sotme

Përballë akuzave të opozitarëve Berisha e Vasili për situatën e krijuar në zonën e “Misto Mames” gjatë kësaj të diele, si rrjedhojë e shirave me intensitet të lartë në kryeqytet, Bashkia e Tiranës ka reaguar duke drejtuar gishtin e fajit tek ish-zyrtarët e opozitës së sotme, që bllokuan – sipas saj, – projektin japonez që […]

Vazhdo të lexosh

RAMA TAKIM ME STUDENTËT E MJEKËSISË/ NA SHANI LIVE JO VETËM NË WHATSAPP’

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me studentët në konviktet e mjekësisë i shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. ‘Ne jemi këtu për tju dhënë mundësinë të na shani edhe live përvecse në Whatsapp’, tha Rama. Lidhur me kërkesat e studentëve, kryeministri Edi Rama u shpreh se  kanë shkuar […]

Vazhdo të lexosh