Nikollaq Neranxi/ Unë, borgjezo-revizionisti i pasur që guxoj të tregoj me gisht këlyshat e komunistave, si gjakpirës të pangopur!

Kanë një traditë të hershme nga Partia mëmë, këta që janë sot në pushtet. Perdorin një taktikë diabolike, sipas së cilës, duke relativizuar gjithçka, duan të krijojnë idene se gjithkush që ka ngritur një biznes të madh, është njësoj i përlyer në favoret klienteliste me te cilat këta specialisto-komunistët, blejnë heshtjen e tyre, i depersonalizojnë […]

Continue Reading

Xhafaj flet si hetues i Enverit në parlament: Keni ligësi gjenetike

Fatmir Xhafaj ka prezantuar sot në parlament ligjin për Vettingun në polici. Por pavarësisht se nga opozita është kërkuar me forcë spastrimi radhëve të uniformave blu nga elementë të implikuar deri në strukturat më të larta të saj, pas operacionit Rama-Tahiri për kanabisimin e vendit, ai sërish ka sulmuar duke folur me një gjuhë të […]

Continue Reading

Aurel Plasari: Si tentuan ta vrasin babain tim Enveri dhe Nexhmija

Studiuesi Aurel Plasari ka reaguar ndaj sulmeve që i janë bërë ditët e fundit se ai është i biri i një shërbëtori të Nexhmije Hoxhes.  Përmes dokumenteve, Plasari thotë se nuk ka lidhje me Ndreçi Plasarin, por është i biri i Anastas Plasarit, të cilin Enver dhe Nexhmije Hoxha tentuan ta vrasin në vitin 1943.  […]

Continue Reading

Nga Myslim Murrizi: Ditaret e këtyre ditëve si ditaret e enverit për luftën

Spiunet e gjalle botojne dhe akuzojne spiunet e vdekur??? Ka disa dite qe po lexoj dhe shoh neper media te ndryshme ” protagoniste” dhe ” shpetimtare” te ATDHEUT kur ky paska qene ne rrezik. Po mire more z Shaqir po te bej disa pyetje si ish deputet i opozites ne vitet 1997-2001 kur Ti ishe […]

Continue Reading

Silva Turdiu: Babai më paralajmëroi para fejesës me djalin e Mehmet Shehut

E para dhe e vetmja dëshmi e ish­të fejuarës së djalit të Mehmet Shehut për lidhjen me Skënderin, është ajo e kumtuar në procesin e bujshëm të Kadri Hazbiut. Rrëfimi i ish-­volejbollistes së njohur të klubit “Dinamo” përballë hetuesve ka qenë diçka e veçantë dhe interesante njëherazi. E thirrur në seancën e 27 dhjetorit 1982 […]

Continue Reading