Nga Erl Kodra/ Rrëfimi i tmerrit

Unë sonte nuk mund të shkruaj tekst normal. Domethënë, nuk mund të shkruaj me një linjë të saktë arsyetimi, të rendis argumente ose të sistemoj fjalitë e mia bukur. Jo, sepse une nuk jam aq cinik sa të mund ta bëj këtë gjë qetësisht. Jo, sepse sonte unë sapo pashë një show horror teksa masakrohej […]

Vazhdo të lexosh

Eni Vasili blen një vilë 168 mijë euro në Gjirin e Lalzit. FOTO

Moderatorja Eni Vasili, në një intervistë të datës 4 shkurt për suplementin e gazetës Panorama (Plus), tregonte ndër të tjera se ‘vazhdon të paguajë kredinë për shtëpinë’. Vasili e bënte këtë deklaratë duke iu përgjigjur pyetjes për ‘gazetarët gjobvënës”. Vasili me rastin e kalimit të emisionit Studio e Hapur nga ‘kategoria e dytë’ në ‘kategorinë […]

Vazhdo të lexosh

Kërrma e diktatorit kërcënon live në tv/ Gjinushi-Salianjit: ‘Do ikësh për lesh’. VIDEO

Skënder Gjinushi dhe Sekretari për Aksionin Qytetar në PD, Ervin Salianji u përplasën ashpër sot në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit. Ata përdorën fyerje, sharje e kërcënime ndaj njëri – tjetrit, aq sa Gjinushi, tentoi të braktisë emisionin. Lapsi.al po e sjell të plotë momentin e degjenerimit të debatit mes tyre, në videon e […]

Vazhdo të lexosh

Rama hap “Kazanin” e tij privat.

Edi Rama ka postuar një video live nga Facebook-u i tij dhe me shaka ka vënë në përshkrim “ERTV Live – Studio e hapur opinionesh të ekspozuara”, duke thumbur edhe studiot televizive të debateve. Rama jo pak herë ka përdorur togfjalëshin “media kazani”, referim ky për mediat që janë kritike ndaj tij dhe shpesh, kryeministri […]

Vazhdo të lexosh