A është kjo treshja Soros-iane që i ndërroi emrin PS-së në Rilindje?

Gazeta Tema ka përcaktuar sot hierarkinë në kupolën socialiste, duke i cilësuar Ramën, Erion Velinë dhe Endri Fugën, si tre muskëtierët e Partisë Socialiste, të cilët, gjithnjë sipas Temës, kanë ndezur sot motorrët e fushatës elektorale në Tiranë. Gazeta ka veçuar Endri Fugën, duke dhënë lajmin se këshilltari i kryeministrit tashmë do të shfaqet si […]

Vazhdo të lexosh

Për majmunin që e përdori Endri Fuga dhe Mero Baze që të shpifte kundër meje.

Degjo ti Anri Bala. Me ate Portalin tend qe e ke si cifte me pagese e me ate gazetarine tende prej majmuni, te fala njehere qe nuk te cova ne Gjykate. Por me ju kellira qe doni te promovoheni vetem me gazetari meroiste duke u sherbyer pushteteve nuk duhet te kete as falje e as […]

Vazhdo të lexosh

Manjani: Si i ka shndërruar Rama ministrat, në vartës të Endri Fugës

Në pjesën e dytë të intervistës dhënë për portalin “shuplaka.com”, ish ministri i Drejtësië Ylli Manjani zbulon, edhe mënyrën ushtarake sesi funksionon në qeverinë Rama, komunikimi i ministrave me publikun. Sipas tij, Rama ka shpikur një “Kod të Endri Fugës”, sipas të cilit ministrat mund të dalin në media vetëm kur u jep leje këshilltari […]

Vazhdo të lexosh

Fahri Balliu” firmos” vetting-un e Ramës dhe Veliaj-t. Video

Propaganda e qeverisë për t’iu përgjigjur protestës së opozitës me ngritjen e çadrave ku njerëzit votojnë për mospengimin e vettingut ka arritur kulmin e saj. Erion Veliaj mblodhi të gjithë shoqatat e qëna dhe të paqena për të krijuar në të vetmen mënyrë që di ai një butafori pa thelb. Ai shkoi votoi i pari […]

Vazhdo të lexosh

Prishet darka. Meta i kërkon Ramës të japin njëkohësisht dorëheqjen.

Një burim shumë i rezervuar kryeministror, pjestar i shërbimit darkor, tregon se darka e mbrëmshme mes Edi Ramës dhe Ilir Metës ka përfunduar siç filloi, e  pa ngrënë! Që në fillim kryeministri ka kërkuar pozicionimin e saktë dhe të prerë të Ilir Metës, çka ka rritur tensionet mes tyre, ndërkohë që Meta ka thënë se […]

Vazhdo të lexosh