Haxhinasto: Nëse hetimi do të “degjenerojë në goditje politike unë do t’i përgjigjem politikisht shumë rreptë”.

Në një prononcim për “Top Channel”, Haxhinasto thotë se koha e gjyqeve politike ka marrë fund. Ndërsa bën një paralajmërim, se nëse hetimi do të “degjenerojë në goditje politike unë do t’i përgjigjem politikisht shumë rreptë”. Lidhur me procesin e prokurorisë, ish-ministri i LSI thotë se ai ka bërë drejtimin politik të Ministrisë së Transporteve, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Edmond Arizaj/ Rritja e ekonomisë shihet në xhep, jo me grafikë burokratësh

Një krahasim I vogël. Viti 2008: Shpenzimet për 12 ditë pushime, një familje me katër persona, nisur nga Tirana në Korçë, pastaj nga Korça në një prej vendeve turistike në jug, I njëjti itinerary, të njëjtat vende bujtëse, të njëjtët persona. Dy rroga buxhetore të destinuara vetëm për këto pushime, njëra 80 mijë lekë, tjetra […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet vëllai i ish deputetit të PS. Rama bëri fushatë në hotelin e tij/ Ja emri

Policia ka arrestuar biznesmenin e njohur nga Elbasani, Edmond Stafa, njëherësh dhe vëllai i ish-deputeti të PS, Bukurosh Stafa. Biznesmeni ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge. Stafa është pronar i hotel-bar-restorant Skampa në qendër të Elbasanit, në zonën e Kalasë. Dy ditë më parë, Rama ishte për fushatë në Elbasan dhe e zhvilloi aktivitetin […]

Vazhdo të lexosh

LSI: Edhe presidenti duhet konsensual

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka prekur sot edhe çështjen e presidentit të ri. Ai ka zbuluar se forca e tij politike edhe për këtë çështje, do të këmbëngul për konsensus me të gjitha palët. Gjatë një vizite në Korçë duke folur me mediat për zhvillimet e fundit të aktualitetit politik, ai ka nënvizuar se […]

Vazhdo të lexosh

Mogherini është zyrtarja e vetme e BE që po mbron aferën e Romana Vlahutin me vilën 1.6 milionë Euro.

Mbrëmë Lulzim Basha deklaroi se nuk do të ishte pjesë e takimit me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini në Tiranë, por sot gjërat ndryshuan dhe në axhendën e saj është parashikuar edhe një takim me kryedemokratin në orën 19:45, siç konfirmoi News 24. E për këtë duket se një person brenda Partisë Demokratike […]

Vazhdo të lexosh

Sëmundja që po vret shqiptarët. Ekspertët: Do shkaktojë katastrofë

Popullsia e Shqipërisë, e përfshirë tashmë në procesin e plakjes dhe rënies së lindshmërisë, po përjeton edhe një barrë sëmundjesh në rritje. Diagnozat kardiovaskulare, tumorale dhe ato kronike e kanë renditur Shqipërinë vendin me barrën më të lartë të sëmundshmërisë në rajon për 2015, sipas të dhënave globale “health data”. Prevalenca për të sëmurët me […]

Vazhdo të lexosh

Juristët e Kuvendit: Avokatja e Shtetit Alma Hicka të sillet me forcë nga policia në komision.

Juristët e Kuvendit të Shqipërisë kanë refuzuar kërkesën e Avokates së Shtetit Alma Hicka dhe i kanë dhënë të drejtë deputetit demokrat Edmond Spaho për shoqërimin me forcë me polici të avokates në komisionin hetimor për CEZ që heton aferën 600 milionë Euro të qeverisë Rama. Alma Hiçka depozitoi një kërkesë ku deklaronte se anetarët […]

Vazhdo të lexosh