“Bëji të fala … Edit”

Nga Raimonda Dervishi Shundi. Sa herë ka ndodhur që kryeministri ynë në transmetimet “live” t’i ketë çuar “të fala publike” drejtuesve mediatikë, ndërkohë që është vetë i ftuar në kanalin e “falë-dërguesit”? Është në emisionin X dhe sapo gazetari e pyet për diçka të sikletshme, direkt përgjigja e aty-këtushme është: “Bëji të fala.. X-it”. Përkthimi […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi: Sa frikë paska sot Kryeministri i Drogës!

Monika Kryemadhi ka reaguar pas kapjes së 613 kilogramë kokainë në Durrës dhe deklaratës së Edi Ramës. Sipas Kryemadhit, Edi Rama sot ka frikë. Ja çfarë shkruan Monika Kryemadhi në Facebook: Me gjithë angazhimin e policisë dhe prokurorisë, të dyja këto struktura do e kishin të pamundur kapjen e një sasie kaq të madhe droge […]

Vazhdo të lexosh

Njihuni me pasurinë e gruas së katërt të Ramës e cila është divorcuar tre herë

Nga informacionet e sotme të medias rezulton se Linda Rama, në bashkëpronësi, ka pasur 5 shtëpi (secila mbi 100 metra katrorë), 4 sipërfaqe toke dhe 3 garazhe. Sipërfaqja e 5 shtëpive të banimit rezulton 610,62 metra katrorë. Nëse do ti referoheshim cmimeve të banesave, vlera e tyre do të ishte rreth 1,2-1,3 milion euro. Sipërfaqja […]

Vazhdo të lexosh

Basha/ Qeveria e rënë ‘de facto’. Narkoshteti i ulur këmbëkryq

Lulzim Basha, ka deklaruar sot se do të vazhdojë betejën për largimin e Edi Ramës dhe qeverisë së tij të lidhur me drogën, pas mbledhjes së Grupit parlamentar të PD-së. “Qeveria e rënë “de facto”, narkoshteti i ulur këmbëkryq në jetën e përditshme të çdo shqiptari janë shqetësimi më i madh i vendit, janë kauza kryesore […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enton Abilekaj/ E enjtja e zezë e Edi Ramës

Në orën e kulmit të debatit në Parlament, atëherë kur aktorët kryesorë morën përsipër si përherë të shpëtojnë shfaqjen bajate të politikës, Edi Rama spikati me tragjikomizmin. I vënë përpara me akuzat për 1.3 miliard euro trafikim kanabisi, për shndërrimin e Shqipërisë në parajsën e trafikantëve të drogave, bënte zhurmuesin pas krahëve të Lulzim Bashës. […]

Vazhdo të lexosh

Rama shan dhe fyen gazetarët kurse ata e braktisin. Video

Edi Rama ka sharë dhe denigruar në mënyrë të paprecedent gazetarët mesditën e sotme në oborrin e parlamentit. Ata kanë tentuar ti bëjnë disa pyetje direkt pas seancës ku mazhoranca vendosi të mos i heqë imunitetin Saimir Tahirit. Gazetarët pasi kanë dëgjuar një lumë sharjesh nga goja e Kryeministrit i kanë hequr mikrofonët duke i […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Reformës nuk do t’i shpëtojnë as peshqit e mëdhenj

Kryetarja e LSI, ka reaguar pas mbrojtjes publike që Kryeministri Edi Rama i bëri ish-ministrit të tij Saimir Tahiri. Kryemadhi deklaroi se ‘i frikësuari i drejtësisë Edi Rama doli sot të mbrojë por edhe të shesë sipas interesit bashkëpunëtorin e tij në kriminalizimin e politikës Saimir Tahirin”, duke i kujtuar se Reformës në Drejtësi nuk do […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Akt urrejtjeje dhe dobësie prishja e Kullës së Prek Cali-t

Prishja e këtij simboli të antikomunizmit në Shqipëri, tregon dhe njëherë urrejtjen e madhe të Ramës ndaj demokracisë dhe lirisë. Sipas Bashës kjo është një shenjë e pastër urrejtjeje dhe demokracie. Ja deklarata e Bashës: Fadromat ne kullen e? Prek Calit goditen sot  simbolin e kryengritjes se Kelmendit, revoltes se pare anti komuniste te Europes. […]

Vazhdo të lexosh

Tragjikomike/ Japin gjak ata që po ia pijnë gjakun këtij populli. VIDEO

Edi Rama sapo mbaroi fjalimin në mbledhjen e grupit parlamentar, ku gjeti rastin të bënte disa batuta me pirje dhe dhurim gjaku, Edi Rama shkoi në kryeministri. Nën praninë e kamerave është shtrirë dhe ka dhuruar gjak, i ndjekur edhe nga deputetët dhe ministrat. Pamjet u shpërndanë nga zyra e shtypit e kryeministrisë, që duke […]

Vazhdo të lexosh

Shikoni babain e zv Kryeministres së Ramës se çfarë thotë për të/ Video

Videoja më poshtë, pa shumë koment, tregon se si prindërit e znj.Mesi në Shkodër kanë protestuar të revoltuar kundër shkarkimit dhe arrestimit të ish-kreut të ALUIZNI, Besnik Kastratit, 3 vjet më parë, duke hedhur poshtë akuzat shtetërore ndaj tij. Ja deklarata e babait të zëvendëses së re të Kryeministrit, që ai e akuzon se po vendos […]

Vazhdo të lexosh

Arian Galdini për Edi Ramën: Ti je rrezik publik. Ti je më i shëmtuar se Kulla e Korçës dhe më bosh se Sheshi Skënderbej

Ka bërë një thirrje të fortë dhe të pazakontë Pedagogu i Fakultetit Ekonomik në Universitetin Luarasi dhe njëkohësisht Presidenti i Akademisë për Administrim, Lidership dhe Qeverisje, Arian Galdini. Prej disa javësh, Pedagogu Arian Galdini ka nisur një traditë të publikimit në profilin e tij të videomesazheve ku ai kumton pikëpamjet e tij mbi zhvillimet politike […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Laçi i drejtohet Ramës: Bëj gafë e preke Frrokun dhe kushdo që ka guximin të denoncojë maskarallëkun tënd. Video

Nese e votoni per nje mandat te dyte me 25 qershor nuk eshte me faji i tij por i juaji si popull. Nese nuk doni jeten tuaj me 25 qershor ja ku e keni shembullin se si mund te vdisni ne dyert e spitaleve dhe tju vej edhe damken Karagjoz. Ky eshte kryeministri i Shqiperise […]

Vazhdo të lexosh

Nga Dritan Shano/ A flet Edi me Mimin?

#mosihaprrugëbudallait Propozimi ekonomik i Edi Ramës për 4 vitet e ardhshme, që sërish kulmon me hapjen e 220.000 vendeve pune të tjera, të reja, është, sipas meje, një propozim të cilit i mungon krejtësisht graviteti, qoftë ky fizik apo edhe mendor. Mjafton t’i hedhësh një sy, rënies së vazhdueshme, që prej vitit 2013 e deri […]

Vazhdo të lexosh

Mimoza Hajdarmataj/ Nuk do ta lëmë në dorë të ramëve, rucëve dhe roshëve as Kavajën as Shqipërinë.

Të nderuar zonja e zotërinj, nëna e baballarë, të rinj e të reja! Të nderuar kolegë! Sot është dita e 76 e qëndresës. I numërojmë këto ditë sepse kjo është akti më heroik dhe i besimit më të madh te Liria, që kanë njohur ndonjëherë shqiptarët qysh pas Lëvisjes së Dhjetorit ’90, me rrëzimin e […]

Vazhdo të lexosh

Marina Fari ndahet pa u lidhur mirë. Tani që të dy kanë statusin’singël’

Çifti i shumëpërfolur kohët e fundit, Marina Fara dhe Edi Ismaili, ashtu siç erdhën për publikun papritur ashtu me sa duket edhe kanë përfunduar historinë e tyre. Jo më larg se para 1 muaji dhe disa javësh, marina e fejua me ceremoni me Edin, djalin e pasur dhe të famshëm për lidhjet e tij me […]

Vazhdo të lexosh

Nga Andi Bushati/ Basha, “JO”-ja e vetmisë së madhe

Lulzim Basha ka vendosur t’i thotë të gjithëve “JO”. Ai ka refuzuar një poropozim të negociatorëve ndërkombëtarë që në thelb dukej konsensual dhe i arsyeshëm. Ai ka hedhur poshtë edhe “lëshimin” e zgjedhjeve në mes të korrikut dhe atë të disa ministrave teknikë të vendosur me bekimin e opozitës, në një qeveri të drejtuar gjithmonë nga Edi […]

Vazhdo të lexosh