Nga Basir Çollaku/ Pavarësia e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe “Dora e Ngrohtë” e Partisë Socialiste..

Jane 12 antare te Komisionit te Pavarur te Kualifikimit, ose vettuesit e prokutororeve dhe gjyqtareve, per te cilet jemi heshtur se e dine ata qe i kane zgjedhur. Madje kur vene dore nderkombetaret ne per dreq behemi me te urte se hiçi. Profesionalisht perberesit e kesaj trupe, shumica jane ne fillesa e nuk eshte se […]

Vazhdo të lexosh

Çmëndet ish gruaja e Ramës dhe mallkon: “Këtë nuk ma ha truri fare, po fare. Ju zëntë grykën buka e këtij vendi”

Dalino Fico, ish-gruaja e Edi Rama ka reaguar në një status në Facebook, kundër të gjithë atyre që janë kundër integrimit të vendit në BE. Kritikët e Ramës, Fico i quan njerëz cinikë që janë bërë të pasur mbi mediokritetin dhe shpirtvogëlsinë e tyre. “Këtë nuk ma ha truri fare, po fare. Ju zëntë grykën […]

Vazhdo të lexosh

Protesta/ Prova që Arta Marku u vu nën urdhrat e Edi Ramës

Qytetarët kuksianë sapo ishin larguar nga pika e shkatërruar e konçensionarit ditën e shtunë, kur Fatmir Xhafaj doli në një konferencë për të recituar të njëjtin refren që do të dëgjohej më pas edhe nga Edi Rama. Ministri foli për dhunë barbare ndaj “pronës së përbashkët”, për “elementë me të shkuar kriminale” dhe për “skenarë kriminalë”. Reagimi i qeverisë […]

Vazhdo të lexosh

Pse Prokuroria mbron njerëzit e Edi Ramës?

Partia Demokratike u është rikthyer dje akuzave të forta ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Pas daljes së detajeve të reja nga përgjimet e dosjes italiane për bandën e “Habilajve”, të njohur si kushërinj të ish-ministrit, selia blu kërkoi dje arrestimin e ish-ministrit. Nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj iu referua dokumenteve italiane, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Basir Çollaku/ Kur vendimi merret për vjehrrin e Edi Ramës, të vdekurit vijnë në gjykatë. Dokumenti

Gjykata e Apelit të Tiranës, i quan në mungesë të vdekurit, dhe merr vendim Kur vendimi merret për vjehrrin e Edi Ramës, të vdekurit vijnë në gjykatë Ndonëse të vdekur, ata konsiderohen të gjallë në Gjykatë, ku procesi gjyqsor, i konsideron në mungesë, pavarësisht se në dosjen ndodhen vendime dhe certifikata zyrtare të vdekjes së […]

Vazhdo të lexosh

Basha/ Protesta deri në një qeveri antimafia

Lulzim Basha ka deklaruara ditën e sotme se opozita do të nisë protestat duke kërkuar largimin e Edi Ramës nga pushteti. Deklarata e Bashës ka ardhur pas takimeve me grupin parlamentar dhe krerët e degëve të PD-së, të zhvilluara ditën e sotme. Duke folur për mediat, Basha bëri thirrje që qytetarët ti bashkohen opozitës, pasi […]

Vazhdo të lexosh