Nga Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi/ Një këshillë për Edi Ramën!

Zoti kryeministër, Ju ishit sot në Vaun e Dejës dhe deklaruat se hipoteka e Shkodrës është bërë si konsullata austro-hungareze. Nga përdorimi i togfjalëshit “austro-hungareze” kuptohet se e keni fjalën për konsullatën e fillimshekullit të kaluar të Vjenës në qytetin e kulturës shqiptare e perendimore, Shkodrës. Sa për dijeni, administrimi i Shqipërisë së Veriut në […]

Vazhdo të lexosh

Nga Ledina Alolli/ Një përgjigje për cdo kritik te opozitës së vërtetë e lavdërues të zgjedhjeve moniste.

Kur e keqja të rrethon nga cdo anë, kur trafiku dhe krimi janë standartet qe i kanë dale zot shtetit dhe ligjet e Kushtetuta kane ulur kryet, kur cdo institucion e zyrë funksionon për urdhërat e oligarkisë së inkriminuar, kur skamja konsiderohet si rritje ekonomike, kur azili i mijëra shqiptarëve për bukë te gojës,konsiderohet si […]

Vazhdo të lexosh

Basir Çollaku/ Na thoni z LU, përse kongresmenët amerikanë nuk takuan Ramën?

Shkelqesi Ambasador Donald Lu, perse nuk e takoi delegacioni amerikan, kryeministrin e vendit tim Edi Rama?? Si rralle here ose asnjehere ne Shqiperi, ishte nje delgacion kongresmenesh, me axhende te qarte, te detajuar, si ne njerez ashtu edhe ne çeshtje. Misioni amerikan ishte faktmbledhes per drejtesine, kanabisin, trafiqet, siguridht edhe lidhjet e ndikimin ne pushtetet […]

Vazhdo të lexosh

Galdini/ Një leksion amerikan për Edi Ramën dhe këdo tjetër që flet e mendon si ai.

Opozita nuk eshte gjendje elektorale. Opozita eshte gjendje sociale, politike, historike dhe kulturore. Gara elektorale, pra vetem gara elektorale, percakton rolin e fuqine e gjendjen e Opozites. Gara ku Opozita ne konkurim, mund edhe ta asgjesoje nje Opozite, per ti dhene jete tjeter Opozite… Por gara ama. Gara ku Opozita eshte konkurente. Jo votimet ku […]

Vazhdo të lexosh

Kokëdhima akuzon Edi Ramën si politikani që po shndërrohet në “Sulltan” të Shqipërisë dhe si njeriun që po eliminon çdo qelizë të demokracisë në vend.

Koço Kokëdhima ka bërë dje sulmin më të ashpër politik ndaj Edi Ramës që nga koha që është angazhuar në politikë. Një sulm që nuk njihte kufinjtë e miqësisë së dikurshme. Nga qyteti i Korçës, ku ishte i pranishëm në një takim me anëtarë të lëvizjes “Zgjidhja”, Kokëdhima ka akuzuar Edi Ramën si politikanë që […]

Vazhdo të lexosh