Për ty që e ndjen veten demokrat. VIDEO

Nga Sokrat Turtulli Teksa po ndiqja një nga mitingjet e Dr Berishës, nuk di pse mu rrënqeth i gjithë trupi. Kur pashë atë lum njerëzish që kishin pushtuar sheshin “Skënderbej”, kur pashë gjithë ato figura të rëndësishmë të PD pas doktorit, kur pashë gjithë ato flamuj blu shprese, kur pashë atë ekzlantim të një populli […]

Vazhdo të lexosh

Basha takon Ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman, ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi mes dy zyrtarëve të lartë ka nisur në orën 11:00 dhe është mbajtur në selinë e PD. Ky takim vjen vetëm një ditë para protestës së opozitës, që është njoftuar të […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush është tregtari që furnizon Ministrinë e Brendshme me gazin lotsjellës

Një nga ortakët e kryeministrit Edi Rama, tregtari që furnizon Ministrinë e Brendshme me gazin lotsjellës të përdorur kundër protestave, sapo është shpërblyer me disa miliardë lekë nga kryeministri Edi Rama. Denoncimi ka ardhur nga PD dhe kryefjalë e tij është Emiljano Dusha. Dusha, administratori i “MSSC” (Military System Suply Company) arriti që të hedhë poshtë një […]

Vazhdo të lexosh

Pse të protestohet kundër Vuçiq dhe Dodik, kur përgjegjës për ndarjen e Kosovës janë Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Baton Haxhi Stanishiqi?!

Enver Bytyçi Pasnesër mblidhen në Tiranë të gjithë protagonistët e ndarjes së Kosovës. Zyrtarisht mikpritës do të jetë presidenti i Republikës, sepse ai ka bërë ftesat për mbledhjen në kuadët të iniciativës Brçko. Por jozyrtarisht do të ketë takime informale në grup ose veç e veç midis protagonistëve të iniciativës së krijimit të Serbisë së […]

Vazhdo të lexosh

Balla/ Mazhoranca është gati për çdo lloj dialogu, por Edi Rama të vazhdoj të jetë kryeministër dhe kryetar i PS-së.

Punimet në Kongresin e Partisë Socialiste i hapi, Taulant Balla, i cili në fjalën e tij ka bërë edhe lëshimin e parë në këtë situatë krize, pas ngushtimit të rrethit në mediat ndërkombëtare dhe shumë zërave në kancelaritë e Europës. Në cilësinë e Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së, Balla deklaroi se mazhoranca është gati për […]

Vazhdo të lexosh

Nga Agustin M Mirakaj: Tirani mund të mbrojë qëndrimin e tij me mjete shtypëse.

Thirrjet poshtë komunizmi, në protestën para Konsullatës Shqiptare në New York, tregojnë qartë se nomeklatura e vjetër drejton me bijtë e saj qeverinë shqiptare, e cila po zhyt vendin në një kaos total.Nga njëra anë tregojnë se Shqipëria është baçe me lule dhe nga ana tjetër baçja po thahet se nuk ka ujë.Tashmë sovrani është […]

Vazhdo të lexosh

E fundit: Tension në Fier/ Policia përplaset me protestuesit

Tensione të forta janë vërejtur në Fier para disa momentesh në përballjen e Policisë me protestuesit e shumtë që janë mbledhur me thirrjet “Rama ik!” në hyrje të qytetit të Fierit.  Protestuesit e prirë nga kreu i degës së PD, Luan Baçi, kanë lëshuar thirrje të forta me megafon, por Policia, që ka krijuar një kordon,  i […]

Vazhdo të lexosh

Djegja e mandateve është kallje për Edi Ramën dhe regjimin e tij autokratik!

Enver Bytyçi Deputetët e opozitës kanë marrë sot një vendim historik, do të djegin mandatet. Ky është lajmi kryesor i ditës në Shqipëri dhe në mediat e huaja! Por çdo të thotë të djegësh mandatin? Pse të mos e dorëzosh atë në institucionin përgjegjës? Mandati i deputetit fitohet përmes zgjedhjeve. Si i tillë ai është […]

Vazhdo të lexosh

Edi Rama si e vetmja shëmti kriminale e këtij vendi, është i paparashikueshëm!

Enver Bytyçi Një ditë para protesës së 16 shkurtit 2019 Edi Rama urdhëroi që në superstradën Tiranë-Durrës të ngrihen barrikadat e luftës kundër qytetarëve protestues! Policia, repartet speciale të ndërhyrjes së shpejtë, janë urdhëruar prej kryeministrit që të bastisin çdo shtëpi, makinë e gjithçka që gjendet në duart e protestuesve. Propaganda qeveritare protestuesit i ka […]

Vazhdo të lexosh

Erl Kodra/ Edi Rama – The End

“Rënia e Perandorisë, zotërinj, është një diçka masive, gjithsesi ajo nuk ndalohet lehtë. E diktuar nga një burokraci në rritje, iniciativë e ngadaltë, ngrirje e kastës dhe nga digat e kuriozitetit, përfshirë edhe njëqind faktorë të tjerë. Ajo ka vazhduar, siç e kam thënë, me shekuj, dhe është një lëvizje shumë e mahnitshme dhe masive, […]

Vazhdo të lexosh

Rrëfimi i Sevim Arbanës/ Pashë live Ramën kur pickoi me dhunë një ministre

Aktivistja e Shoqërisë Civile, Sevim Arbana, Edith Harxhi, ish-zëvëndës ministrja e Punëve të Jashtme dhe shkrimtari Rudi Erebara kanë komentuar mbrëmjen e sotme në pjesën e fundit të programit “A Show” në News 24 me Adi Krastën momentet pikante të politikës gjatë javës që shkoi. Një ndër momentet më interesante të kësaj pjese ishte rrëfimi […]

Vazhdo të lexosh

Nga Erl Kodra/ Anti-establishment Cikli “Partia Demokratike, e mira dhe e keqja”

Nga Erl Kodra. Kur Partia Demokratike filloi betejën frontale me krimin e organizuar të veshur me kostum deputeti, pas zgjedhjeve të 2013-tës, shumëkush brenda dhe jashtë Shqipërisë mbeti i habitur nga artikulimi i fortë që bënin deputetët e opozitës në Parlament dhe nga Selia e Partisë Demokratike. Ndërkohë Edi Rama tallej, qeshte dhe kërcënonte me […]

Vazhdo të lexosh

Kokëdhima/ Këtu nuk bën më punë asgjë tjetër përveç kryengritjes së përgjithshme.

Nga Koço Kokëdhima. Sesioni i ri parlamentar që do të nisë sot premton të jetë si të shkuarit përveçse më i dalëboje dhe më i diskredituar se të gjithë sesionet e mëparshëm. Partitë e vjetra do të mbledhin deputetët nëpër komisione dhe seanca plenare për të bërë projektligje kundër interesave të popullit, do të ligjërojnë […]

Vazhdo të lexosh

Albana Vokshi/ Rama dhe mashtrimi i madh me librat falas.

Me anë të një statusi në Facebook, Vokshi ka sqaruar të vërtetën që fshihet pas ‘Librave falas’ të Edi Ramës. Sipas saj librat u janë dhënë në përdorim nxënësve dhe nuk u janë falur, që do të thotë se prindërit do të paguajnë shumë më tepër në rast se një libër dëmtohet. Ja statusi i […]

Vazhdo të lexosh

Noka/ Papuli i Ramës mori 1,8 milionë euro nga dhënia me qira e makinave për Policinë

 Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Nuka, ka denoncuar një rast tjetër të fortë korrupsioni nga ana e kryeministrit Edi Rama, sesi ai po favorizon ndjeshëm një biznesmen, mikun e tij Agron Papuli. Noka tha: “Edi Rama, po tregon çdo ditë se qëllimi i pushtetit të tij nuk ka qenë dhe nuk është qeverisja e shqiptarëve, por vjedhja […]

Vazhdo të lexosh

Nga Basir Çollaku/ Ambasade Amerikane kundër SHBA në Tiranë.

Ish-ambasadori Donald Lu dhe te vetet ne Ambasaden Amerikane ne Tirane, dhe drejtuesja aktuale e Ambasades Lejla, me axhende anti-Trump. Kunder Presidentit te USA dhe na dalin si ushtare te Xhorxh Soros. Ndaj gjeloset Rama si kapadai ndonese eshte gjitheakuzuar per baterdi trafiqesh dhe antiligjore. Donald Lu Muniz Lejla Moisiu-Ones Etj.. Te gjithe gojembyllur ndaj […]

Vazhdo të lexosh

Edhe kryeministër edhe me thonj të pisët. VIDEO

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vënë re një detaj të cilin e ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook. Bëhet fjalë për thonjtë e Ramës, të cilët jo rrallëherë janë bërë temë bisede. “Sot pas 20 vitesh perseri thuapiste mbetet!”, shkruan ndër të tjera Berisha në video, teksa kujton edhe fjalët e Fatos Nanos. Postimi […]

Vazhdo të lexosh

Arta Marku dhe gjykatat e Rilindjes lënë jashtë qelive të burgut Elvis Roshin.

Pas vendimit të prokurorisë dhe gjykatës, për të lënë jashtë qelive të burgut ish-kryebashkiakun socialist të Kavajës, Elvis Roshi, ka reaguar Partia Demokratike. Përmes një deklarate për mediat, PD thekson se ky vendim është një provë e qartë se Edi Rama po shkatërron ligjin e dekriminalizimit. Deklarata e PD: Vendimi i sotëm i prokurorisë dhe […]

Vazhdo të lexosh

E neveritshme/ Bregu e gëzuar si Rama duke e quajtur dështimin si “Superlajm”

Këshilli Europian vendosi që të shtynte të paktën dhe me një vit çeljen e negociatave për Shqipërinë, ka reaguar Majlinda Bregu. Ajo shkruan se ky është një superlajm që vjen për Shqipërinë dhe vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor. “Shqipëria dhe Maqedonia kanë një datë zyrtare për çeljen e negociatave! Është superlajm që në një […]

Vazhdo të lexosh