Tmerr/ Dy të vdekur dhe një i plagosur me thika për një parkim

54-vjeçari Eduart Xhaferi është arrestuar nga Policia e Durrësit, si autor i dyshuar të vrasjes së Lulzim Qamës ditën e djeshme në sherrin tragjik që u mori jetën dy personave. Kështu, Xhaferri dyshohet se ka qëlluar me mjete prerëse Qamën, i cili rezulton se ishte me probleme mendore. Qama nga ana e tij, pati qëlluar […]

Continue Reading

Dy persona dhunojnë një polic në mes të Tiranës

Një punonjës policie ka rënë pre e dhunës nga dy persona të tjerë. Ngjarja ka ndodhur në mes të Tiranës, ndërsa burime nga uniformat blu thanë se kanë arrestuar dy personat që kanë sulmuan agjentin e policisë. Janë vënë në pranga dy persona Jurfian Suparaku, 28 vjeç dhe Shendi Sata, 22 vjeç, banues në Tiranë. […]

Continue Reading

Dy persona të maskuar kanë sulmuar dhe i kanë marrë çantën plot me lekë një kambisti në Korçë

Dy persona të maskuar kanë sulmuar dhe i kanë marrë çantën plot me lekë një kambisti në këtë qytet. Burime nga policia thanë se ngjarja ka ndodhur sot në lagjen numër 18 në Korçë, tek rruga “Petraq Shomo”. Sipas policisë, dy persona të maskuar i kanë dalë në rrugë dhe i kanë vjedhur me dhunë  […]

Continue Reading