Arratisen dy shqiptarë nga një burg i Romës në Itali/ Foto

 Këta janë dy shqiptarët e arratisur nga burgu në Romë këtë të diel. Ata janë arratisur nga burgu i Civitavecchia-s në Romë, rreth orës 14. Të dy, thotë Angelo Urso, sekretar i burgut, teksa ishin duke ecur në oborr, kanë kaluar gardhin rrethues. Më pas janë kacavjerrë duke arritur të kalojnë murrin rrethues të burgut, […]

Continue Reading

Kapet 1.5 ton kanabis në Mal të Zi. Arrestohen dy skafistët shqiptarë.

Policia Malazeze ka njoftuar se një sasi e madhe kanabisi nga Shqipëria është kapur në Ulqin të Malit të Zi. Mediat lokale raportojnë se është sekuestruar 1.5 ton drogë që trafikoheshin me skaf. Në pranga kanë rënë dy shqiptarët Benard Tahiraj dhe Elton Çaushaj. Ata po shkonin drejt Italisë dhe më pas devijuan rrugën drejt […]

Continue Reading

Sekuestrohen pilulat me vlerë 10 milion euro që do përdoreshin nga ISIS. Arrestohen dy shqiptarë

Autoritetet greke njoftuan se kanë zbuluar në rrethinat e Athinës një laborator ku prodhoheshin barnat me emrin Captagon, që njihen gjerësisht si “droga e xhihadistëve”. Përdorimi i saj i stimulon luftëtaret e ISIS-it para operacioneve luftarake. Autoritetet greke sekuestruan 650.000 pilula Captagon, vlera e të cilave përllogaritet në rreth 10 milion euro. Në kuadër të […]

Continue Reading

Arrestohen dy shqiptarë në Itali pasi iu kapën 240 kg marijuanë dhe 50 gr kokainë e pastër.

Në pranga të policisë italiane kanë rënë dy shtetas shqiptarë përkatësisht 22 dhe 23 vjeç. Arrestimi i tyre është bërë në lagjen e quajtur Borghesiana. Nga kontrolli i ushtruan në banesën e tyre u gjetën 240 kg marijuanë, 50 gramë kokainë e pastër, një pistoletë e rreth 20 mijë euro cash. Sipas policisë italiane, lënda […]

Continue Reading