Ganni De Biasi largohet me lot në sy nga drejtimi i kombëtares së Shqipërisë. Foto

Kombëtarja shqiptare ka ngelur pa trajner pasi De Biasi me lot në sy ka dhënë dorëheqjen nga skuadra kuqezi. Në një deklaratë për mediat presidenti i FSHF-së, Armand Duka, komentoi të ardhmen dhe zgjedhjen e trajnerit të ri, teksa nuk përjashtoi si mundësi Paolo Tramexanin, por edhe ndonjë shqiptar të mundshëm. De Biasi theksoi se […]

Vazhdo të lexosh

Armand Duka ka reaguar ashpër për krizën e Kombëtares dhe polemikave mes tifozëve dhe lojtarëve.

Në një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të FSHF-së, Duka nënvizoi se Kombëtarja shqiptare nuk ka luksin të merret me debate boshe dhe “zhurmues” por i bëri thirrje të gjithëve për mbështetje, Ja letra e plotë e Armand Dukë-s: Kualifikimi i Shqipërisë në EURO 2016 ishte një arritje historike, jo vetëm për futbollin, […]

Vazhdo të lexosh

Ndofta sot edhe varri i Arben Dukës ka lëvizur nga vendi nga emërimi i Fatmir Xhafës

Dëshmia tronditëse ka ardhur nga pinjolli i një familjeje të persekutuar, nipi i një krutani me emrin Arben Duka, që ka vdekur në Spaç. Pikërisht ai akuzon sot  publikisht Fatmir Xhafën si hetuesin e xhaxhait të tij, që e vranë dhe ende drejtësi s’ka gjetur. Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka publikuar indinjatën ndaj Kryeministrit të vendit […]

Vazhdo të lexosh

Agron Duka ç’regjistron PAA-në nga KQZ

Opozita duket se do të përshkallëzojë qëndrimin me dy hapa, organizmin e kuvendeve në të gjitha qytetet dhe bllokimin e zgjedhjeve të 18 qershorit. Duka ishte i pari që lajmëroi çregjistrimin nga Komisioni. Në një prononcim për mediat, ai tha: Së bashku ramë dakord për të mos shkuar në zgjedhje pa qeveri teknike. Sot do […]

Vazhdo të lexosh

Adi Haxhiymeri i pari në e listën e PAA për deputet në kryeqytet

Burime të 360grade.al, kanë zbuluar planin “sekret” të Kryetarit të PAA, Partia Agrare Ambientaliste, Agron Duka, për të angazhuar si të parin e listës për deuptet në kryeqytet. Ai është Adi Haxhiymeri, sipërmarrës i suksesshëm që drejton fabrikën më të madhe të miellit dhe të përpunimit të drithërave në Shqipëri. Haxhiymeri rrjedh nga një familje […]

Vazhdo të lexosh