Ja si ti mbroni duart nga i ftohti

Kemi apo jo dorashka fakti është që i ftohti dëmton lëkurën tonë. Duke u kujdesur për fytyrën por edhe duart është një rrit i përditshëm tashmë në këtë periudhë. Përkundrazi, duart, shumë të ekspozuara ndaj të ftohtit ekstrem meritojnë më shumë vëmendje. Larja e duarve Sigurisht që zakoni i larjes së duarve është mëse i […]

Vazhdo të lexosh

Fox News: USAID-i në duart e Soros

Prestigjiozja amerikane Fox News i ka kushtuar një artikull të gjatë çështjes Soros dhe financimeve të dyshimta, që po përfliten në Washington. Pas deklaratave të shumë liderëve europianë për ndikim të Sorosit në politikat e brendshme të shumë vendeve europiane, kongresmenët amerikanë i kërkojnë informacion Departamentit të Shtetit nëse paratë e taksapaguesve amerikanë po kalojnë […]

Vazhdo të lexosh