Protesta/ Televizioni më i madh gjerman: Shqipëria, Kolumbia e Europës

Televizioni më i madh në Gjermani, ARD i ka kushtuar një kronikë të veçantë dhe të gjatë protestës së mbajtur në Shqipëri ditën e shtunë. Në edicionin kryesore të lajmeve në ARD, ‘Tagesschau’ që është edhe më i ndjekuri në Gjermani ka thënë dje se, dhjetëra mijëra shqiptarë dolën në rrugë kundër qeverisë së Shqipërisë […]

Vazhdo të lexosh

Oficer italian që do të tregojë lidhjet e bandës së shqiptarëve, me politikën dhe trafikun ndërkombëtar të drogës.

Dëshmi kyçe pritet në ditët në vijim. Është një oficer italian që do të tregojë lidhjet e bandës së shqiptarëve, me politikën dhe trafikun ndërkombëtar të drogës. Tashmë, historia e përgjimeve që kanë implikuar ish-ministrin e Brendshëm në trafikun ndërkombëtar të drogës ka kulmuar me bllokimin e pasaportës së tij dhe të kartës së identitetit. […]

Vazhdo të lexosh

Jeta lluksoze e Viola Spiros me bosin e drogës. Foto

Pushime luksi, restorante dhe udhëtimet e shpeshta, janë ato që sheh tek instagrami i disa femrave. Një prej tyre është moderatorja seksi e ekranit shqiptar Viola Spiro. Prej kohësh është përfolur për një lidhje me një djalë mjaft të pasur, imazhi i te cilit ishte publik, por emri i tij, nuk është bërë asnjëherë i […]

Vazhdo të lexosh

E ka zënë paniku/ Ndiqeni me kujdes Edi Ramën te ‘Komunikimi i Javës’. Video

Kryeministri Rama u shfaq këtë të dielë pasdite në komunikimin me publikun me një fjalor që dukej si ‘akt lufte’ ndaj opozitës. Me pas përdori termat FBI, krim i organizuar dhe kanabis. Akuzoi median, opozitën  dhe rrjetet sociale si shkaktar të situatës politike. Nga mënyra se si ishte i tensionuar duket se diçka jo e […]

Vazhdo të lexosh

Elio Laze/ Gjysma e popullsisë jeton nën efektin e drogës. 

Sipas raportit te bere publik nga United Nations Office on Drugs and Crimes (Zyra e Kombeve te Bashkuara per Drogen dhe Krimet) 2.5 perqind e shqiptareve jane konsumatore te kokaines. Me nje llogaritje te thjeshte i bie qe jane rreth 500.000 shqiptare konsumojne kokaine. Dhe rreth 1 milione jane konsumatore kanabisi. Pra gjysma e popullsise […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Grusht shteti i mafies së drogës në Tiranë!

Kur po flet drejtesia dhe po ndiqen procedurat normale juridike e parlamentare per heqjen e imunitetit parlamentar te senjorit te vogel te trafikut te madh, Sajmir Tahiri, nje tufe çakejsh ku ka oficere te larte te Policise se Shtetit dhe kontigjente te rrezikshem te krimit te organizuar kane rrethuar benesen e ish-ministrit te brendshem. I […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Tahiri ka video-përgjime të Edi Ramës në trafikun e drogës. Video

Lulzim Basha ka hedhur një tjetër deklaratë ‘bombë’ ditën e sotme ku është shprehur se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri nuk arrestohet dot nga Edi Rama. Sipas tij, ‘Saimir Tahiri ka prova, me video e fakte për përfshirjen e Edi Ramës në trafikun e drogës’. Këto video sipas kreut të PD-së, bëjnë që Edi Rama […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Tahiri ka vepruar me bekimin e Ramës/ Me lekët e drogës u blenë zgjedhjet

Lulzim Basha, në daljen e tij publike para mediave, tha se Saimir Tahiri nuk ka vepruar në kokën e tij në trafikun e drogës, por ka vepruar vetëm pasi ka marrë bekimin e Ramës. Ai gjithashtu theksoi se vetë kreu i bandës së drogës ka pranuar me gojën e tij se Tahirit i duhen miliona […]

Vazhdo të lexosh

Fatos Lubonja/ Alarm, qëndrat tregtare po ndërtohen me lekët e Drogës

Lexova para disa ditësh një lajm që buron nga revista  ekonomike “Monitor”, e cila, duke iu referuar agjencisë ndërkombëtare të real estate “Collier International”, zbulon se Shqipëria paska 235 m² sipërfaqe qendrash tregtare për çdo 1000 banorë, çka tejkalon edhe vende si Gjermania, Franca, Italia Spanja (lexo poshte lapsi.al). Duke u nisur nga kjo e […]

Vazhdo të lexosh

Basha Ramës/ Shumë shpejt do të rrëzohen këmbët e karriges së pushtetit tënd që janë krimi i organizuar dhe trafiku i drogës. VIDEO

Domethënë ti ia paske çuar me mesazh atë fjalim të mizershëm Fatmir Xhafës. Kush tjetër?! Jo e vërteta e tmerrshme e shqiptarëve, jo ankthi dhe tmerri i qytetarëve të Elbasanit, Shkodrës, Lezhës, Durrësit, Shijakut, të Vlorës, të Fierit: teksa shohin policinë me uniformë të mpaket e të nderojë makinat e krimit, ku jo rrallë herë […]

Vazhdo të lexosh

E frikshme/ Ja sa është numri i përdoruesve të drogës në Shqipëri

Në një intervistë për Gazeta Shqiptare, Genci Muçollari, drejtues i një organizate jofitimprurëse që trajton përdoruesit e heroinës me metadon, jep disa statistika të frikshme. Rreth 550 të varur nga heroina trokasin për të kërkuar ndihmë në dyert e organizatës, “Aksion plus” në kryeqytet, por dhe në degët e saj nëpër rrethe. Shumca prej tyre […]

Vazhdo të lexosh

Koço Kokëdhima: Të arrestohet Saimir Tahiri/ Me urdhër të Ramës ngriti kartelin e drogë

Koço Kokëdhima, replikon ashpër me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili e akuzoi dje në Kuvend si frymëzues për kanabizimin e vendit. Në një reagim në profilin e tij në Facebook, Kokëdhima e krahason propozimin e tij të bërë publikisht për ekonominë e kanabisit të kontrolluar nga shteti me ekonominë mafioze që bëri Rama, […]

Vazhdo të lexosh

Vasili për Vlahutin-in/ Na mahniti kur foli për drogën në Shqipëri, dikush ta informojë

Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj deklaratës që ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin bëri këtë mbrëmje në një intervistë televizive, duke u shprehur e mahnitur nga suksesi në luftën kundër kanabisit në Shqipëri. Në një postim në rrjetin social Facebook, Vasili i kujton kryediplomates së BE, se përditë po kapen tonelata të tëra me kanabis […]

Vazhdo të lexosh

Deputeti LSI/ Bosit të drogës, Edi Ramës, iu kapën 2.3 tonë kanabis!

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka reaguar sot për kapjen e 2.3 tonëve drogë në Itali. Sipas të dhënave të para, droga dyshohet se ka arritur në vendin fqinj nga brigjet shqiptare. Ja reagimi i Braimllarit: “Bosit të drogës, Edi Ramës, iu kapën 2.3 ton kanabis! Bërtet për task-forcën që do të luftojë […]

Vazhdo të lexosh

Fushata mbaroi, tani fillojnë punë bandat e drogës për votat

Partitë politike mbyllën dje fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Kjo ka qenë një nga fushatat më të çuditshme nga pikëpamja politike. Opozita formale, Partia Demokratike në këtë proces elektoral ishte zyrtarisht pjesë e pushtetit me ministrat teknikë në kabinet. Të treja partitë që pretendojnë fitoren, LSI, PS dhe PD janë në qeveri. […]

Vazhdo të lexosh

Meta për Ramën/ Erdhi fundi i kartelit të kanabisit, do marrim 1 milionë vota

Ilir Meta ka sulmuar ashpër Kryeministrin Edi Rama duke e akuzuar si përgjegjësin kryesor për kanabizimin e vendit dhe qeverisjen e tij e quan kartel të drogës. Gjatë mitingut elektoral të LSI në Lushnje, Meta tha se kartelit të drogës i ka ardhur fundi dhe vendi nuk mund të qeveriset nga një njeri që kishte […]

Vazhdo të lexosh

LSI: Rilindja e Ramës është ndërmarrja më e madhe e drogës në Europë/ VIDEO

  Lëvizja Socialiste për Integrim është hedhur në sulm frontal ndaj Edi Ramës. Duke folur për takimin e djeshëm të Ramës në Berat, deputetja Silva Caka ka akuzuar kreun e PS-së se ka frikë nga vota e lirë dhe se zonjat e nderuara të PS-së i largoi nga partia për ti zëvendësuar me vajzat e […]

Vazhdo të lexosh

OSBE: Paratë e krimit do të ndikojnë fushatën e zgjedhjeve!

Misioni i OSBE/ODIHR ka publikuar një raport paraprak për zgjedhjet e 18 qershorit në Shqipëri ku ndër të tjera theksohet se do të mbërrijnë 30 vëzhgues afatgjatë dhe 300 afatshkurtër në Shqipëri. Mungesa e dialogut mes partive mund të minojë zhvillimin e zgjedhjeve në 18 qershor, sipas OSBE, që vë në dukje se edhe fushata […]

Vazhdo të lexosh

Alarmante/ Paratë e drogës kanë shkuar edhe në zyrat e BE.

Vangjel Dule, kreu i PBDNJ, tha për mediat se një diplomat i rëndësishëm i huaj në një takim me disa parti politike opozitare u bëri një propozim të çuditshëm. U kërkoi që të tradhtojnë PD dhe Lulzim Bashën dhe si këmbim Edi Rama dhe KQZ do t’ju jap disa mandate deputeti me shumë se sa […]

Vazhdo të lexosh