Ylli Manjani/ Asnjë lloj ilaçi që blihet këtu nuk bën punë!

As ilaçet bazike (paracetomol, ibuprofen, voltaren apo qetësues të tjerë). Ato më të komplikuarat jo e jo! Të njëjtat ilace të blera jashtë veprojnë menjëherë! Sa herë jam jasht shteti bëj një shopping në Farmaci. Blej çdo gjë që më del para syve dhe që mund të jepet pa recete! Por kur të mbarojnë rezervat, […]

Continue Reading

Shtatë deputetë të opozitës i drejtohen Metës: Bëj publike debatet në Këshillin e Sigurisë për drogën

Shtatë deputetë të opozitës i kanë nisur një letër presidentit të Republikës, Ilir Meta. Letra është nënshkruar nga deputetët e PD dhe LSI të Komisionit të Sigurisë, Flamur Noka, Myslim Murriz, Endrit Braimllari, Isuf Çelaj, Ervin Salianji dhe Luan Rama. Në letër thuhet se më 11 nëntor të vitit të shkuar ka pasur një mbledhje […]

Continue Reading

Berisha/ Visho Ajazi Lika pagoi me dorëheqje denoncimet në prokurori të narko-kabinetit dhe vëllaçko Olsit me bandat e tij.

Berisha ka reaguar për dorëheqjen e kreut të SHISH-it Visho Ajazi Lika. Sipas ish-kryeministri, Lika pagoi me dorëheqje denoncimet në prokurori për vëllanë e Edi Ramës dhe për drogën. Ja postimi i Sali Berishës: Te dashur miq, Drejtori i Sherbimit Informativ, qe i sherbeu vendit me integritet dhe perkushtim te veçante, Visho Ajazi. Analiste dhe […]

Continue Reading

Prokuroria jep informacion zyrtar për drogën e kapur në Vlorë. Video

Ne baze te hetimeve te Prokurorise, rezulton se lenda narkotike eshte kultivuar, perpunuar, magazinuar dhe eshte bere gati per trafik nga persona, pjese e grupit kriminal te njohur si Habilaj. Nderkohe, hetimet po zhvillohen me intensitet te larte, per zbulimin e te gjithe personave te perfshire ne grupit kriminal. Hetimi eshte zhvilluar ne bashkepunim me […]

Continue Reading

Kryeprokurori akuzon policinë/ Po fshehin drogën, asgjësimi bëhet pa praninë e prokurorisë

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka ngritur shqetësimin për fenomenin e sasive të mëdha të kultivimit të kanabisit në vendin tonë. Gjatë një konference për shtyp së bashku me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili, Llalla sulmoi policinë duke thënë se ka një nivel të ulët të zbulueshmërisë së kultivuesve të drogës, nga ana e përgjegjësve […]

Continue Reading

Senatori italian: Qeveria e Bashës do luftojë drogën dhe krimin

Çadrën e Lirisë e ka vizituar sot senatori italian, Mario Mauro, ish zv.president i Parlamentit Europian dhe ish ministër i Mbrojtjes së Italisë. Në fjalën e tij ai tha se të gjitha partitë komuniste pas rënies së Bashkimit Sovjetik u kthyen në socialiste dhe bëjnë gjasme sikur e duan Europën. Mauro u shpreh se asnjë […]

Continue Reading