Kapet sasi e madhe droge në Vlorë

Burime nga policia thonë se janë kapur më shumë se 800 kilogramë kanabis sativa ne vendin e njohur me emrin Gjiri i Bristanit. Droga është gjetur në një magazinë në breg të detit. Bashkë me drogën është gjetur dhe një sasi e madhe benzine e mbushur në bidonë që do të përdoreshin për të mbushur gomonen. […]

Vazhdo të lexosh

Kapen 86 kg kokainë

86 kg kokainë është sekuestruar në qytezën spanjolle Benalmaden të Malagas dhe katër shqiptarë janë arrestuar, sipas policisë spanjolle. Shqiptarët e arrestuar janë të moshës 24, 25, 27 dhe 38 vjeç Droga raportohet se u gjet në dy valixhe, brenda një makine. Katër shqiptarët ishin në bordin e dy automjeteve, në një prej të cilave […]

Vazhdo të lexosh

Nuk ndalet droga nga Shqipëria drejt Italisë, sekuestrohen 800 kg hashash

Sipas burimeve policore arrestuar disa përsona italianë dhe shqiptarë për trafik droge nga shqipëria në drejtim të italisë. Po sipas burimeve policore janë sekuestruar 800 kilogramë hashash dhe janë bllokuar edhe skafe me të cilat trafkantët kanë bërë të mundur transportin e drogës në brigjet e Italisë. Nga hetimet paparpake mesohet se shumica e të ndaluarve […]

Vazhdo të lexosh

Itali, u gjetën 2.4 ton marjuanë. Trafikantët shqiptarë plagosin shefin e policisë italiane

Një italian dhe tre shqiptarë janë ndaluar nga karabinierët gjatë aksionit, ku mbeti i plagosur shefi i policisë. Kanë përfunduar të gjithë në burg, pas një operacioni policor të ngjashëm me aksionet kundër mafias. Gjithçka nisi me një kontroll në rrugë, mesnatën e së enjtes shkruajnë mediat italiane. Furgoni me dy persona në bord nuk […]

Vazhdo të lexosh

Klajdi Musabelliu Ramës: ‘Më mirë këngëtar me dinjitet, sesa të lëpij mendere në këtë kohë bandash!

Pas përmendjes së tij nga kryeministri, edhe pse pa emër, se ishte një këngëtar i punësuar në Agjencinë e Burimeve Natyrore, reagon Klajdi Musabelliu. Ai i tregon Ramës diplomën në Shkenca Komunikimi dhe thotë se më mirë këngëtar dhe me dinjitet, se sa të lëpi mendere në këtë kohë bandash, droge, dhe neokomunizmi. “Unë këngetar, gazetar, […]

Vazhdo të lexosh