Artan Habilaj: Zaganit i thashë ‘mos më ndiq më’. Pse na e kërkoi Tahiri prapë Audin ‘AA 003 GB’

Artan Habilaj është vëllai i madh i dy vëllezërve të tjerë, Moisi dhe Florian Habilaj, njëri i arrestuar dhe tjetri në kërkim si pjesë e grupit të akuzuar nga drejtësia italiane për trafik droge. Në një intervistë për gazetarin e “Gazetës Shqiptare”, Enrik Mehmeti i madhi i Habilajve ka folur rreth akuzave të opozitës për trafik […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Shano/ Zoti Kryeministër kur nuk je në gjendje të ruash trashëgiminë e të parëve, të dhjefsha Rilindjen Urbane!

Unë Dritan Shano jam shqiptar. Jam i krishterë orthodoks. Besoj në Zot. Besoj se Zoti e do Shqipërinë dhe çdo shqiptar. Nuk jam i sigurtë për të kundërtën. Jam pjesë themeluese e kombit shqiptar. Që ka një kontribut të pasosur në identitetin e çdo shqiptari të sotëm. Sot një pjesë e trashëgimisë time u shemb […]

Vazhdo të lexosh

Demiraj takim me ambasadorin e Italisë: Luftë totale mbjelljes së kanabisit

Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj priti në një takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo, me të cilin biseduan rreth bashkëpunimit të frytshëm dy palësh. Ambasadori italian Cutillo i shprehu ministrit Demiraj përgëzimet për postin e Ministrit të Punëve të Brendshme, në këtë moment delikat dhe të rëndësishëm për vendin. […]

Vazhdo të lexosh

CV-ja e Ministrit të Brëndshëm Dritan Demiraj të le pa fjalë/ Lexojeni dhe do bindeni për këtë

  Dritan Demiraj ka gjithsej 47 medalje shumicën prej tyre në arte marciale. Nga CV e shpërndarë për mediat, Demiraj, Ministër i Brendshëm është gjithashtu ekspert në zhytje, ski, snajper dhe të tjera aftësi sportive dhe luftarake, kikck-box, karate, Tai-Jitsu dhe stile të tjera.   Arsimi:   Shkolla e Mesme Ushtarake “Skënderbej”.                                                    1983-1987 Akademia Ushtarake […]

Vazhdo të lexosh

Nga Dritan Laçi/ Kush e vrau Blertën?

Blerta Pepa, 15 vjeç, nxënëse në shkollën e Mesme “Andon Zako Çajupi” në Tiranë u nda nga jeta ditën e djeshme në lulen e rinisë, për shkak të një gabimi mjekësor. Jo i fundit, as i vetmi në këto vite ku shëndetësia në Shqipëri është kthyer në një biznes të mirëfilltë kriminal, me mjekë që […]

Vazhdo të lexosh

Nga Dritan Shano: Konica pe Korçe

Lexova në portalin Newsbomb* se në prezantimin e kandidatëve për deputet të parlamentit të ardhshëm monist në qytetin e Korçës, dikush nga kandidatët donte të shprehte nderimin e vet, dhe njëherësh edhe njohjen e vet të thellë për figurat e Korçës. Në këtë lodhje të madhe, kishte listuar edhe Konicën mes figurave Korçare. Faik Konica […]

Vazhdo të lexosh

Elisa Spiropali sulmon Ilir Metën

Sekretarja për Rininë në PS, Elisa Spiropali ka sulmuar dje propozimin e Ilir Metës për krijimin e një “qeverie besimi”. “Nuk duam një qeveri teknike. Nuk duam një qeveri të besimit të pabesive. Duam një qeveri të Edi Ramës. Më 18 qershor do t’i tregojmë të gjithëve se jemi më shumë më 18 qershor se […]

Vazhdo të lexosh

Nga Dritan Shano: Mos i hap rrugë budallait.

Zgjedhje të lira e të ndershme? Pse, ç’nevojë ka? A do jenë zgjedhjet e vitit 2013, të fundit zgjedhje pluraliste në Shqipëri? Ka disa ditë që Rilindarët, të vjetër e të rinj, flasin papushim për legjitimitetin kushtetues të pushtetit të tyre, duke harruar, kështu si me lezet, listat e gjata me kriminelë që i sollën […]

Vazhdo të lexosh

Dritani i Ramës në Vlorë, sulmon deputetin e LSI

Dritan Leli, inspektoi punimet në një tjetër projekt të infrastrukturës, asfaltimin e rrugës pranë nënkalimit të Panajasë. Ky nënkalim do të lidhë tashmë fshatrat e zonës së Novoselës me autostradën, ndërsa në gjendjen e vështirë problematike që ishte, kalimi në ketë rruge bëhej i pamundur. Kjo rrugë është një nga 13 segmentet që do të […]

Vazhdo të lexosh

Nga Agron Tufa: Dritan Hila, ky krymb plehu.

Kritik letrar apo Barbar në Kopsht Pas I. Kadaresë, A. Fugës, S. Hamitit, L. Topçiut e shumë penave të tjera, me vlerësimin e krijimtarisë sime letrare po përpiqet të merret dhe … mender me thanë… Dritan Hila. Se ç’lidhje ka ky Lyth sekrecionesh enveriste me letërsinë, pak e kuptoj. E duke qenë se në këtë […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Zagani ka publikuar shkresën sekrete të ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani

Ish-shefi i Antidrogës, Dritan Zagani ka publikuar shkresën sekrete të ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani dërguar Zyrës Federale të Drejtësisë së Zvicrës që në më 25 mars 2016. Në letër shkruhej se shtetasi Dritan Zagani, bazuar në informacionet e Prokurorisë së Përgjithshme, vazhdon të jetë subjekt i shpallur në kërkim për drejtësinë shqiptare në bazë […]

Vazhdo të lexosh