Këta janë dy drejtorët e përfshirë në vjedhjen e shtëpisë së Benzema. Emrat

Pas denoncimit nga ish-kryeministri Sali Berisha se dy drejtorë në Laç janë zhdukur dhe arrestuar në Spanjë për vjedhjen e shtepisë së yllit të Realit të Madridit Benzema, Fax News mëson detaje te reja. Dy drejtorët për të cilët flet Berisha janë Edmond Jushi drejtori i rrugëve rurale të Kurbinit dhe Alfred Prodani drejtori i […]

Continue Reading

Rama emëron motrën e Dalina Ficos(ish gruas) në krye të Institutit të Shëndetit Publik.

Rama ka bërë një tjetër emërim ditën e sotme. Ai ka emëruar motrën e Dalina Ficos në krye të Institutit të Shëndetit Publik. Vendimi është bërë publik ditën e sotme pas emërimit të Albana Ficos. Ajo vjen në këtë post, pas drejtimit të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Fico zëvendëson Arjan Bregun. Delina Fico, motra […]

Continue Reading

Japin dorëheqjen edhe 2 drejtorë të tjerë të LSI/ Ja emrat

Burime bëjnë me dije për lëvizjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika dhe Drejtorit të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Ylli Spahia. Në ndryshim nga njëri-tjetri, i pari është larguar vetë duke dhënë dorëheqjen, ndërsa i dyti është liruar nga detyra me urdhër të ministrit. Më parë, drejtorët e LSI-së ishin në […]

Continue Reading

Ja drejtorët e spitaleve që Rama i shkarkon direkt nga rruga dhe pa asnjë kompetencë.

Edi Rama u kërkoi dorëheqjen disa prej drejtorëve të spitaleve në vendin tonë. Rama u shpreh se brenda 24 orëve ata duhet të japin dorëheqjen, pasi puna e bërë prej tyre nuk ishte aspak e mirë. Lista e drejtorëve të spitaleve që duhet të japin dorëheqjen brenda 24 orëve sipas kërkesës së kryeministrit: 1. Drejtori […]

Continue Reading

Basha: Jeni mërzitur se ju kanë ikur 30 drejtorë? Do t’ju ikin edhe 300 nëse hyjnë në fushatë. Video

Lulzim Basha, nga Mallakastra. ka paralajmëruar sot qeverinë se ministrat e tij, 7 gardianët e votës, janë në gjendje të shkarkojnë edhe 300 drejtues të tjerë të lartë të administratës shtetërore nëse ata do të përfshihen në fushatën elektorale. “Në 90 ditë, – tha basha, duke kujtuar protestën e Çadrës, – ne ia dolëm të rrëzojmë projektin […]

Continue Reading

Drejtorët dhe mësuesit e Kukësit nën urdhërat e Safet Gjicit për fushatë./ Foto

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar publikisht një tjetër rast, ku punonjës së administratës shtetërore në Kukës, bëjnë fushatë. Berisha, teksa përcjell në faqen e tij në “Facebook” mesazhet dhe fotot e ardhur në adresë të tij nga qytetarë, akuzon Safet Gjicin, i dyti në listën për deputetë të PS-së në qarkun Kukës, si “supermafioz […]

Continue Reading

Policia e kufirit do drejtohet nga një femër/ Ja emri saj

Genc Merepeza, mbante deri dje postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Kufirit në Policinë e Shtetit, por me emërimet e reja që ka bërë Fatmir Xhafaj ai zëvëndësohet nga një femër. Aida Hajnaj do të jetë drejtoresha e re kufirit.  Hajnaj ka punuar në Drejtorinë e Parandalimit të Pastrimit të Parave. Drejtoresha e re duket […]

Continue Reading