Jep dorëheqjen Drejtori i Operatorit të Sistemit të Transmetimit, Klodian Gradeci, nipi i Sillos.

Drejtori i Operatorit të Sistemit të Transmetimit, Klodian Gradeci ka dhënë sot dorëheqjen. Ky vendim vjen pak kohë pasi OST u përfshi në skandalin e Unazës së Re, pasi “DH Albania”, një kompani fantazmë, mori tenderin prej 12 mln eurosh për një linjë energjitike. Tenderi u anulua. Në letrën e tij të dorëheqjes, Gradeci thotë […]

Vazhdo të lexosh

I dënuar për prostitucion, shkarkohet kreu i policisë në burgun e Peqinit

I dënuar në Itali për prostitucion dhe dyshime për ryshfet, shkarkohet kreu i policisë në burgun e Peqinit. “Panorama” shkruan këtë të hënë se kryekomisari Besnik Kaptelli është shkarkuar nga detyra disa ditë më parë. Sipas të njëjtave burime Kaptelli ka qenë i dënuar nga shteti italian për shfrytëzim prostitucioni. 47-vjeçari është dënuar me 5 […]

Vazhdo të lexosh

Çmëndet Rama : Urdhëron shkarkimin e drejtorëve të konvikteve, si shkaktarë kryesorë të pakënaqësisë së studentëve

Rama, mësohet se ka mbledhur me urgjencë Këshillin e Ministrave në përpjet për t’i dhënë zgjidhje, situatës së vështirë në të cilën e kanë vënë studentët protestues prej 9 ditësh. Mësohet se Rama ka urdhëruar shkarkimin e drejtorëve të konvikteve, si shkaktarë kryesorë të pakënaqësisë së studentëve, mungesës së kushteve minimale të jetesës në godina. […]

Vazhdo të lexosh

Drejtuesit e rinj të policisë së burgjeve me precedent penal. Edhe historiani gradohet drejtues.

Burime të lapsi.al në policinë e shtetit thanë se prej kohësh në polici po kryhen një sërë emërimesh me urdhër nga lart duke shkelur dhe anashkaluar ligje të miratuara nga vetë kjo shumicë. Ndërkohë sipas këtyre burimeve, të lapsi.al Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve u emërua Enrik Sulejmani. Ai është ish-koordinator i Partisë Socialiste në […]

Vazhdo të lexosh

Rama e emëron drejtor në Korçë të dënuarin për falsifikime. Ja emri tij dhe vendim i Gjykatës

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së ka denoncuar sot një skandal. Endrit Brahimllari ka publikuar në faqen e tij në Facebook disa dokumente për të Nexhip Merollin, e emëruar vetëm pak ditë më parë drejtor i Bordit të Kullimit për Rajonin Korçë-Elbasan-Berat. Merolli mësohet se është i dënuar me vendim të formës së prerë nga Gjykata […]

Vazhdo të lexosh

Djali Rexhep Mejdanit, është emëruar Drejtor i Shërbimit të Brendshëm të burgjeve nga Ministri Demokrat. Mbaruan demokratët?

Denion Mejdani, djali i ish-presidentit të Republikës, Rexhep Mejdani, është emëruar Drejtor i Shërbimit Kombëtar të Brendshëm të burgjeve. Emërimi i tij në këtë detyrë është bërë nga Ministri i Drejtësi, Gazment Bardhi. Deri në vitin 2013, Mejdani ka mbajtur postin e Drejtorit të Anti-Kontrabandës, por u shkarkua me ardhjen në pushtet të socialistëve.

Vazhdo të lexosh

Erzen Breçani flet per ish-kolegun Artan Cuku

Ish-zëvendës drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani në një intervistë për Report Tv kujton takimin e fundit me Artan Cukun. Erzen Breçani shprehet se ishte drejtues i sakrificës, organizator shumë i mirë, që luftoi kundër së keqes, por çdo drejtues në momentin që largohet nga puna nga shteti është i kërcënuar nga rreziku, pasi […]

Vazhdo të lexosh

Top channel i gjithë në administratën e Ramës. Ish-drejtori i televizionit Top Channel është emëruar si drejtor i Përgjithshëm i Qendrës Spitalore.

Ish-drejtori i televizionit Top Channel është emëruar si drejtor i Përgjithshëm i Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Enkel Joti është prezantuar sot nga ministrja e re e Shëndetësisë, Ogerta Manastriliu. Kjo e fundit është shprehur është e bindur në aftësitë menaxhuese të Jotit, i cili ka studiuar ekonomi. Enkel Joti për vite me radhë ka […]

Vazhdo të lexosh

Rilindasi Çuli sulmon protestën, Robert Ndrenika i ndërhyn: Që kur ka filluar të bëjë ham, ham drejtori???

Hervin Çuli është drejtori aktual i Teatrit Kombëtar, post që e mori pasi shërbeu ekran më ekran por PS-së për 8 vjet, dhe pasi numëroi edhe votat e saj si komisioner i përzgjedhur me firmën e Fatmir Xhafës. Dhe pasi e ka katandisur Teatrin Kombëtare në një institucion abuzimesh dhe vjedhjes monstruoze, e skandalesh të […]

Vazhdo të lexosh