Jep dorëheqjen Ministri Brëndshëm, Fatmir Xhafaj

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ka paraqitur dorëheqjen kryeministrit Edi Rama Nuk dihen shkaqet , por kryeministri e njoftoi dorëheqjen e ministrit Xhafaj përmes Twitterit Kryeministri Rama shkruan në Twitter: “Pranova dorëheqjen e ministrit Xhafaj, të cilin e falenderoj për kontributin e çmuar. Gjeneral Sandër Lleshi do të sjellë një energji të re pozitive në […]

Vazhdo të lexosh

Rama: Nuk jap dorëheqje si kryeministër prej protestave

 Gjatë një intervistë për televizionin francez “France 24” Kryeministri Edi Rama e quajti protestën e opozitës si një çështje e brendshme e vendit, dhe që nuk duhet të zërë faqet e para të mediave ndërkombëtare. Ai shprehet se nuk ka pse jep dorëheqjen. “Mendoj se nuk është një lajm që duhet të zërë faqet e para […]

Vazhdo të lexosh

Gudar Beqiraj pas dorëheqjes nga Akademia: Dëgjova këshillën e Metës

I ftuar ekskluziv në emisionin “Debati në Channe One” të gazetarit Roland Qafoku, Beqiraj tregon detajet nga biseda me presidentin e republikes Ilir Meta, por edhe marrëdhëniet me kryeministrin Rama. Beqiraj bëri një radiografi të gjendjes së kësaj akademie por edhe mënyrës që sipas tij mund të dalë nga kjo gjendje. Për dorëheqjen Beqiraj: Nuk […]

Vazhdo të lexosh

Berisha/ Visho Ajazi Lika pagoi me dorëheqje denoncimet në prokurori të narko-kabinetit dhe vëllaçko Olsit me bandat e tij.

Berisha ka reaguar për dorëheqjen e kreut të SHISH-it Visho Ajazi Lika. Sipas ish-kryeministri, Lika pagoi me dorëheqje denoncimet në prokurori për vëllanë e Edi Ramës dhe për drogën. Ja postimi i Sali Berishës: Te dashur miq, Drejtori i Sherbimit Informativ, qe i sherbeu vendit me integritet dhe perkushtim te veçante, Visho Ajazi. Analiste dhe […]

Vazhdo të lexosh

Mehmetaj: Kryeministri ra! Të japë dorëheqjen!

Kejdi Mehmetaj, i ka bërë thirrje Kryeministrit Edi Rama të japë dorëheqje “para se populli ta heqë pa mëshirë”. Deklarata e fortë de deputetes më të re të  Kuvendit ka ardhur pas publikimit të lajmeve për arrestimin e një trafikanti droge në Itali, Moisi Habilajt dhe lidhjeve të tij me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mehmet […]

Vazhdo të lexosh

Japin dorëheqjen edhe 2 drejtorë të tjerë të LSI/ Ja emrat

Burime bëjnë me dije për lëvizjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika dhe Drejtorit të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Ylli Spahia. Në ndryshim nga njëri-tjetri, i pari është larguar vetë duke dhënë dorëheqjen, ndërsa i dyti është liruar nga detyra me urdhër të ministrit. Më parë, drejtorët e LSI-së ishin në […]

Vazhdo të lexosh

Shërr ndërmjet Kaubojsit dhe Ditmir Bushatit në whatsapp. Ndocaj: Injorant/Ja sms-të

Këto janë SMS-të në Whatsapp mes ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe deputetit “kaubojs” Eduart Ndocaj, të cilat janë publikuar në Facebook nga ky i fundit. Sikurse mund t’i lexoni më poshtë, ministri Bushati kritikon deputetin Ndocaj për fjalimin që mbajti në Parlament ditën e enjte. Teksa i kërkon të fshije numrin e tij nga […]

Vazhdo të lexosh

Nga Përparim Peposhi: Oligarkët kudo janë rrëzuar e rrëzohen me protesta.

Totalisht jam pro vendimit te kualicionit opozitar te marre diten e sotme. Perkundrazi mendoj qe opozita duhet te vijoje ta udheheq popullin drejt protestave me te radikalizuara pasi eshte e vetmja rruge per te ruajtur demokracine e fituar me shume munde e djerse. Te gjitha rruget e tjera qe jane ndjekur nga opozita, Edi Rama […]

Vazhdo të lexosh

Prishet darka. Meta i kërkon Ramës të japin njëkohësisht dorëheqjen.

Një burim shumë i rezervuar kryeministror, pjestar i shërbimit darkor, tregon se darka e mbrëmshme mes Edi Ramës dhe Ilir Metës ka përfunduar siç filloi, e  pa ngrënë! Që në fillim kryeministri ka kërkuar pozicionimin e saktë dhe të prerë të Ilir Metës, çka ka rritur tensionet mes tyre, ndërkohë që Meta ka thënë se […]

Vazhdo të lexosh

Pse Arben Noka dha dorëheqjen, ndërsa Prenga jo. Cili qe halli i Ramës?

Katrahura e Vetting-ut nuk ka te sosur. Po kush do ta beje vetting-un ne kete vend? Po si mund te marre udhe ky vetting kur per te kane votuar deputet me begraund kriminal? A thua valle keta deputete me prejardhe kriminale nuk e dinin se po votonin per ti bere gropen vetes se tyre? Kush […]

Vazhdo të lexosh