Basha i përgjigjet letrave të Ramës: Asnjë hap pas! Jep dorëheqjen

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur letrës së dytë të Edi Ramës duke theksuar edhe një herë se opozita nuk bën asnjë hap pas në qëndrimet e saj. Përmes një statusi në facebook, Basha ka renditur faktet që e çuan vendin deri në këtë situatë, duke filluar nga Reforma në Drejtësi, e […]

Continue Reading

Rama intervistë për Corriere-n: Nuk e mendoj dorëheqjen, opozita në krizë

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për gazetën italiane “Corriere della Sera”, ku thotë se nuk ka ndërmend as të japë dorëheqjen dhe as të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Sipas Ramës, është opozita shqiptare ajo që ndodhet në një krizë të thellë. “Nuk po ndodh asgjë. Ka një krizë të thellë të opozitës e […]

Continue Reading

Jep dorëheqjen Drejtori i Operatorit të Sistemit të Transmetimit, Klodian Gradeci, nipi i Sillos.

Drejtori i Operatorit të Sistemit të Transmetimit, Klodian Gradeci ka dhënë sot dorëheqjen. Ky vendim vjen pak kohë pasi OST u përfshi në skandalin e Unazës së Re, pasi “DH Albania”, një kompani fantazmë, mori tenderin prej 12 mln eurosh për një linjë energjitike. Tenderi u anulua. Në letrën e tij të dorëheqjes, Gradeci thotë […]

Continue Reading

Rama: Xhafa nuk ka pse jep përgjigje as ligjore dhe as morale

Duke folur para deputetëve Edi Rama ka vendosur që ta shkarkojë Fatmir Xhafajn nga ministër i Brendshëm. ‘Ne marrim përgjegjësi për vendim dhe mbajmë përgjegjësi për veten. Ne nuk kemi njerëz për të lëshuar, por nuk mbajmë njerëz përballë drejtësisë. Ministri i Brendshëm nuk duhet të përgjigjet as ligjërisht as moralisht’, tha Rama. Ja çfarë […]

Continue Reading

Dekretimi i Xhafës: Gjerkmarkaj: Nishani duhej të jepte dorëheqje

Agron Gjerkmarkaj, shkruan sot në gazetën Panorama se Presidenti zbatoi Kushteten per dekretimin e Xhafës, por shton se do me pelqente ‘një gjest sublim nga ana e Presidentit”. Gjekmarkaj mendon se me anë të këtij gjesti (dorëheqje) do të sensibilizohej shoqëria dhe opinioni ndërkombëtar mbi atë që po ndodh në Shqipëri në raport me të kaluarën […]

Continue Reading

Edi Paloka: Nëse pas datës 18 Qershor, Rama do të hyj në zyrë me vota droge, do ta tërheqim zvarrë

Partia Demokratike ka paralajmëruar kryeministrin Rama që të mos guxojë të hyjë në zyrë pas 18 qershorit. Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka kërcënoi se nëse pas kësaj date, Rama do të hyj në zyrë pa marrë votat e shqiptarëve me zgjedhje të lira dhe të ndershme do të përballet me skenarin më […]

Continue Reading