E pazakontë/ Pedagogu shqiptar nderohet me medalje nga Presidenti i SHBA Donald Trump!

Një lajm i pazakontë ka mbërritur nga Washingtoni për pedagogun, aktivistin civil dhe politikanin e Opozitës Arian Galdini.Ditën e Pashkës Ortodokse, Arian Galdini është njoftuar zyrtarisht se Presidenti i SHBA Donald Trump, ka firmosur për të vlerësimin me medaljen Lifetime Achievement Award.Kjo medalje nga Presidenti Trump për Arian Galdinin vjen në një moment kur ky […]

Vazhdo të lexosh

ISIS ka bërë thirrje për vrasjen e djalit 11-vjeçar të Presidentit Donald Trump

Sipas ‘The Washington Beacon Free’, “kanalet mediatike  pro ISIS-it po bëjnë thirrje për vrasjen e djalit të Presidentit Trump dhe kanë ndarë detajet të jetës personale të Barron në rrjetet e tyre sociale, duke përfshirë adresën e shkollës së tij. Instituti i Hulumtimit të Medias në Lindjen e Mesme (MEMRI) përktheu një thirrje masive të […]

Vazhdo të lexosh

Shokon Trump: Princeshë Diana ishte e çmendur, por do bëja seks me të pa hezitim

Presidenti Amerikan, Donald Trump, njihet për deklaratat e tij pa doreza që shpesh herë kanë shkaktuar polemika dhe debate të shumta. “Daily Mail” ka rikthyer në kujtesë një deklaratë të Trump në vitin 2000 ku ai ka folur për princeshën e ndjerë Dianën. 3 vite pas vdekjes së saj Trump është shprehur: “Ajo ishte e […]

Vazhdo të lexosh

Asnjehere nje President Amerikan nuk ka pritur një kryetar opozite në kulmin e fushatës. Thanks Mr. Trump

Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Është vetë Basha që e ka bërë publik takimin e zhvilluar në SHBA. “Takim i jashtëzakonshëm me Presidentin Donald Trump! Vizioni dhe kauza e tij janë frymëzim dhe inkurajim kolosal për lëvizjen tonë për një Republikë të qytetarëve, me ekonomi të fortë dhe […]

Vazhdo të lexosh

Kreu i PD-së, Lulzim Basha do takohet me Donald Trump?

Lulzim Basha ka zbuluar sot se do të zhvillojë një takim me presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Deklarata është bërë gjatë takimit të zhvilluar me fermerët në Korçë. Gjatë takimit me fermerët, Basha është shprehur se do shkonte për një vizitë në SHBA. Ka qenë një qytetar ai i cili i ka thënë Bashës se […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Ambasadori Lu tek Rama, Basha në Rogner takim me tjetë ambasador

Ambasadori Donald Lu vazhdon takimet me krerët më të lartë të vendit me qëllim gjetjen e një zgjidhje për krizën e rëndë politike që ka p[ërfshirë vendin në tri muajt e fundit. Pas takimit të djeshëm në Kryeministri, dhe dështimit për të dytën herë në Presidencë të takimit Rama-Basha, ambasadori Lu është ngjitur sërish pak […]

Vazhdo të lexosh

Paskal Milo/ Rama rrezik më ka harruar edhe emrin e jo më të më marrë në konsideratë

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, i ftuar në emisionin “ARENA”, të Dritan Hilës, ka thënë se Partia e tij do të marrë pjesë në zgjedhje, por ka shtuar se pret që deri të shtunën në darkë të mund të arrihet një marrëveshje politike. Milo tha se do marrë pjesë në zgjedhje në mënyrë […]

Vazhdo të lexosh

Donald Lu takon Ramën në Kryeministri para daljes së tij në konferencë shtypi

Diplomati amerikan sapo ka mbërritur në Kryeministri ku po zhvillon një takim kokë më kokë me kreun e mazhorancës, ku mendohet se çështje e këtij takimi është pikërisht biseda 3-orëshe që ai zhvilloi me kryedemokratin Basha një ditë më parë. Takimi Lu-Rama, para konferencës së paralajmëruar të kryeministrit Rama që do të mbahet në mesditë.

Vazhdo të lexosh

‘The American Spectator’: SHBA duhet të ndërhyjë shpejt/ Rama i kriminalizuar

Duke përshkruar ndikimin e Sorosit në Shqipëri, ajo ka shtruar pyetjen se sa gjatë do të vazhdojë SHBA të mbështesë rrjetin e socialistëve në Shqipëri me kriminalitet? Në raport thuhet se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është i vetmi udhëheqës i huaj që erdhi në SHBA vitin e kaluar dhe nuk e mbështeti kandidaturën e […]

Vazhdo të lexosh

Bomba dhe shpërthime, ja pamjet se lufta e madhe ka filluar

Pak ditë pas paradës ushtarake të Koresë së Veriut, SHBA-ja është përgjigjur me një stërvitje masive ushtarake, shumë pranë brigjeve të saj. Forcat e Koresë së Jugut dhe Marina amerikane kanë nisur ushtrimet për të testuar raketat dhe mjetet e tjera ushtarake. Mëngjesin e sotëm janë filmuar shpërthime masive dhe bomba te fuqishme nga të […]

Vazhdo të lexosh

Kina nis qindra tanke dhe raketa drejt Koresë së Veriut

  Qeveria kineze ka dërguar 150.000 trupa ushtarake në drejtim të kufirit të Koresë së Veriut më parë këtë javë, na frika e një kolapsi të mundshëm të regjimit  të Kim Jong-un. Dhe një video e jashtëzakonshme tregon se Kina është mobilizuar, dhe ka po nis miëjra tanke drejt shtetit diktatorial, shkruan ‘Syri.net’.Zyrtarët kinezë kanë […]

Vazhdo të lexosh

I mbijetuari në Siri/Do t’ia vë emrin djalit tim Donald. Ai është një hero.

Sulmi amerikan ndaj forcave qeveritare në Siri ka ngjallur shpresë tek njerëzit. Përgjigja e SHBA¬-së në këtë moment ka qenë një shuplakë që mund të ndryshojë çdo gjë në Siri” “Assad i bëri llogaritë gabim këtë herë”, ky ka qenë komenti që ka dhënë një punëtorë i ndihmave humanitare nga qyteti jugor turk i Gaziantep […]

Vazhdo të lexosh

Trump lëshon 59 raketa mbi Siri. Asnjë fëmijë i Zotit nuk e meriton një horror të tillë

Presidenti amerikan, Donald Trump,  urdhëroi disa sulme ajrore  kundër një baze ushtarake nga ku nisën sulmet kimike siriane pas sulmit me gaz që vrau më shumë se 80 civilë, përfshi dhe fëmijë. Ushtria amerikane hodhi 59 raketa në një zonë ushtarake të Bashar Al-Assad. Sulmi nisi në 4:45 të mëngjesit, duke vrarë 5 persona dhe […]

Vazhdo të lexosh

Trump godet Sirinë. Pamjet e sulmit amerikan ndaj Sirisë me raketa tomahawk

.Ky është sulmi i parë direkt i Amerikës ndaj qeverinë siriane në luftën gjashtëvjeçare dhe ishte urdhëri i parë më i rëndësishëm ushtark i Donald Trumpit, që prej se është zgjedhur president. Marina amerikane e Mesdheut ka goditur 56 herë, me raketa “Tomahaëk”, në aeroportin ushtarak dhe zonën ku u përdorën armët kimike. Sulmi filloi në […]

Vazhdo të lexosh

Ja për çfarë u diskutua në selinë e PD ndërmjet Bashës, Donald Lu dhe Arvizu

Kjo qeveri nuk ka as vullnetin dhe as mundësinë të bëjë zgjedhje të lira dhe të ndershme; Qeveria teknike rruga e vetme për zgjedhje të lira dhe të ndershme” Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mirëpriti sot Alexandër Arvizu, zëvendës ndihmës Sekretar amerikan i Shtetit për çështjet e trafikut ndërkombëtar të narkotikëve e zbatimit të […]

Vazhdo të lexosh

Donald Trump heq vizat për Maqedoninë

Shqiptarët e Maqedonisë, do të udhëtojnë për në SHBA me visa-free travel, pasi Presidenti Donald Trump firmosi urdhërin ekzekutiv. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv që lejon qytetarët e Maqedonisë të udhëtojnë në Amerikë pa viza, raporton USA Televizion. Urdhëri i ri i ka ndryshuar politikat e […]

Vazhdo të lexosh

Ambasadori i SHBA-së në Tiranë Donald Lu në zyrën e Bashës

Ambasadori i SHBA-së në Tiranë Donald Lu mësohet se është duke zhvilluar një takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Takimi po zhvillohet në ambientet e selisë blu. Temë e këtij takimi mësohet se është kriza aktuale politike dhe 7 ligjet e drejtësisë, reformë ku Lu është investuar personalisht.

Vazhdo të lexosh

Donald Trump do presë në Shtëpinë e Bardhë Mbretin e Jordanisë

Donald Trump do të takohet më 5 prill, në Shtëpinë e Bardhë, me mbretin e Jordanisë, Abdullah II. ”Në krye të axhendës së bisedimeve janë lufta kundër ISIS-it, konflikti në Siri dhe marrëdhëniet izraelito-palestineze”, tha Shtëpia e Bardhë. Vitin e kaluar, administrata amerikane i dha një ndihmë ushtarake dhe ekonomike Jordanisë me vlerë 1,6 miliardp dollarë, […]

Vazhdo të lexosh