Qeni kafshon për vdekje pronarin gjatë intervistës televizive për BCC

Një ngjarje e rëndë është raportuar në Londër, ku një burrë u shqye për vdekje nga qeni i tij brenda banesës para ekipit xhirues të BBC-së teksa ai po jepte intervistë për një dokumentar.  Personi i quajtur si Mario Perivoitos u dërgua në spital pas sulmit të hënën e javës së kaluar, por vdiq dy […]

Continue Reading

Nga Klodian Tomorri: Tmerrin që nuk e sheh askush

BBC transmetoi dje nje dokumentar mbi trafikun e qenieve njerezore. Sipas dokumentarit, ne vitin 2015, ne Britani u trafikuan per prostitucion 3260 femra. Numri me i madh i viktimave, mbi 600, ishin shqiptare. Ka mes tyre femije, vajza nga 14 vjec, te cilat merren permes dhunes apo mashtrimit dhe prostituohen ne menyre barbare. Tragjedi me […]

Continue Reading