Nga Artur Roshi/ Qeveria po na çon drejt një “lajthitjeje” kombëtare

Mazhoranca sot filloi zyrtarisht fushatën elektorale pa zgjedhës dhe pa të zgjedhur për ditën e 18.Qershorit.2017. Në fjalën e tij kryeministri dukej sa i vendosur për të shkuar në zgjedhje ,aq edhe i pasigurtë dhe i paqartë se pse shkonte në këto zgjedhje. Nga njëra anë kërkonte tu jepte kurajo mbështetësve të tij se kjo […]

Continue Reading

Opozita vendos zyrtarisht: Jo regjistrimit në KQZ

Partitë e koalicionit opozitar kanë zyrtarizuar sot vendimin se nuk do të lejojnë në Shqipëri zgjedhje fasadë, zgjedhje të kapura nga krimi dhe paratë e drogës. Me një kërkesë zyrtare dërguar KQZ-së, partitë e koalicionit opozitar kanë vënë në dijeni se nuk do të paraqesin kërkesë për t’u regjistruar si subjekte zgjedhore, dhe as si […]

Continue Reading

Disa nga partitë e spektrit të djathtë regjistrohen në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, për zgjedhjet e 18 Qershorit.

Disa nga partitë e spektrit të djathtë kanë depozituar dokumentacionin ligjor për t’u regjistruar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, si subjekte të cilat do të marrin pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit për parlamentin e ri. Kryetari i Partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi dhe kreu Partisë Aleanca Demokratike, Eduart Abazi, kanë çuar pranë KQZ dokumentacionin […]

Continue Reading