Djali i Vangjush Dakos 22-vjeç aksioner i kompanive me fitime marramendëse

Ai është vetëm 22-vjeç, por është edhe djali i kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. E ndaj Xhulio Dako renditet si aksioner i dy kompanive të fuqishme me fitime marramendëse. I riu, Xhulio Dako, i datëlindjes 1995, rezulton aksioner i dy kompanive, njëra në fushën e lavanderisë dhe tjetra në tregtimin e produkteve ushqimore me bazë […]

Continue Reading

Kujtimet e djalit të Isuf Luzaj/ Ja si na mashtroi dhe persekutoi komunisti Hysni Kapo.

Dalan Luzaj rëfen një ngjarje, djali i Isuf Luzaj një prej intelektualëve të viteve ’40. Isufi ishte në fakt kundërshtar i Enver Hoxhës dhe Partisë Komuniste. Një nga ish-komandantët e Ballit, dhe kreu i saj në SHBA, pas vdekjes së Ali Këlcyrës. Në një rëfim djali i tij Dalan-i, flet për premtimin që Hysni Kapo […]

Continue Reading

Djali i kryebashkiakut Mziu , del fitues në Greqi

Djali i kryebashkiakut të Kamzes, Kesler Mziu, nxënës i shkollës Turgut Ozal në klasën e 5-të, kryesoi listën e nxënësve të përzgjedhur për konkursin e Kangaroo, finalja e të cilit është zhvilluar ditën e shtunë në Greqi. Ky konkurs ndërkombëtar zhvillohet një herë në vit dhe është i hapur për të gjithë nxënësit nga klasa […]

Continue Reading

Makina luksi dhe armë. Ja cili është djali i kryetarit të bashkisë në Shqipëri

Qytetarët e Laçit përveç varfërisë së tyre ju duhet të mësohen dhe jetën luksoze të djalit të bashkisë së këtij qyteti, Artur Bardhi. Jeta luksoze dhe lëvizja me armë nëpër qytet për fëmijët e pushtetarëve mesa duket është një gjë krejt normale, ndërkohë që qytetarët terrorizohen çdo ditë e më tepër Janë të shumta shqetësimet […]

Continue Reading

Djali i Prokop Murrës ,drejtor i fondit të Ballkanit Perëndimor

Pas përzgjedhjes se Garmoz Ruçit për kreun e parlamentit de emërimit ministra te fëmijëve te kupolës se diktues komuniste Bushti , Gegëprifti , Klosi etje Rama bën “rilindjen” e radhës te Byrosë Politike te KQ te PPSH , Djali i ish ministrit te mbrojtjes se diktaturës Prokop Murra , Gjergji Murra emërohet drejtor i Fondit […]

Continue Reading

Rama pëveç mbesës së Servet Pëllumbit i fut dhe djalin në listat për kandidat në Tiranë

E ndërsa  emra të njohur të Partisë Socialiste dhe themelues nuk ja kanë dalë të jenë kandidatë për deputetë, emra të rinj janë renditur në listat e 11 qarqeve. Ndër to, në Tiranë, kandidon për deputet edhe djali Servet Pëllumbit, ish-kryetar i Parlamentit në vitet 2002-2005. Arben Pëllumbi është renditur i 18-ti në listë, me shumë […]

Continue Reading

Djali i Nar Kokës ironizon Braçen: Sorry Erion, deputeti i lagunës

Ron Koka, djali i Nar Kokës, vëllait të ministrit Lefter Koka, i është përgjigjur deputetit të PS Erjon Braçe pas statusit ironizues të tij për humbjen e Armand Dukës për një vend në Komunitetin Ekzekutiv të UEFA. Në një status në Facebook, Ron Koka ironizon Erjon Braçen përmes një krahasimi mes tij dhe Presidentit të […]

Continue Reading

Ngjarje të trishtuara e presin “Fate të kryqezuara”

Seriali “Fate të Kryqëzuara” i cili po transmetohet në TV klan, vazhdon me skenat dhe ngjarjet mjaft prekëse që ndodhin në jetën e personazheve. Lajmet kanë publikuar tashmë ngjarjet që ndodhin pas disa javësh në këtë telenovelë. Pasi Ozan merr vesh se është djali i Harunit, një tjetër fatkeqësi i ndan ata. Haruni në një […]

Continue Reading

Djali i Pnadeli Majkos përshëndet me dy gishta protestën

Gjergj Majko, i biri i Pandeli Majkos ka qenë sot në Shkodër dhe është fotografuar së bashku me Nevila Xhindin dhe dy studentë të tjerë, të buzëqeshur dhe me dy gishtat lart. Sqarimin e ka dhënë vetë Xhindi në shënimin që shoqëron foton: “Me studentët…Nga Shkodra përshëndesim protestën!” Ndërkohë që protestës së PD-së i janë bashkuar […]

Continue Reading