Përplasje në PS, Bushati: Nuk jam i vetëm, vendimet të vijnë nga baza e partisë, jo nga lidershipi

I konsideruar një nga zërat oponentë brenda PS, Ditmir Bushati, në një intervistë të gjatë për gazetën “Mapo” dhënë gazetares Blerina Gjoka ka folur për situatën e brendshme në PS. Një ndër pyetjet që të gjithë e bëjmë në këtë moment, dhe e ka bërë edhe gazetarja, është nëse Ditmir Bushati ndihet vetëm. Bushati thotë: […]

Continue Reading

Ish-zv/ministrja e Ramës ju bën thirrje socialistëve: Zgjohuni! PS nuk i duhen ‘skllevërit

Një tjetër ish-zyrtare e qeverisë “Rama” flet për nevojën për debat brenda partisë. Ish-zëvendësministrja Irena Beqiraj, në një intervistë për Gazetën MAPO, rreshton të gjitha rreziqet që po i kanosen PS-së nga mungesa e kritikës, dhe krijimi i kultit të individit e recitimet me fitore. Irena Beqiraj është e bindur se “Sa më shumë kohë […]

Continue Reading

Sherr Rama-Bushati në kryeministri. Jep dorëheqjen!

Pas zhvillimeve të fundit për çështjen e emërimit të refuzuar nga presidenti Ilir Meta të Gent Cakajt, kryeministri Edi Rama është shfaqur në zyrën e tij i tërbuar dhe ka mbledhur urgjentisht stafin e ngushtë. Burime të SYRI.net pranë kryeministrisë thanë, se pas kësaj lëvizje të presidentit, Rama po shqyrton rrugët që gjithsesi ministrinë e […]

Continue Reading

Protesta kundër faljes së detit Greqisë

Protesta është organizuar përmes rrjeteve sociale sot ne oren 10.00, menjëherë pasi ministri grek i Jashtëm deklaroi se nga negociatat mes homologun shqiptar Ditmir Bushati, hapësira detare e Greqisë do të rritej me 12 milje. “Duke parë reagimet tuaja në lidhje me lajmin se Qeveria e Shqipërisë i ka falur 12 milje në det Greqisë, […]

Continue Reading

Ja sms urdhëruese për infermierët e Shkodrës që të marrin pjesë në takimin e Ramës/ Foto

Edi Rama shkon pasditen e sotme në Shkodër për të zhvilluar takimet e tij elektorale. E si zakonisht, këto takime zyra e shtypit e Ramës i shet si takime me votues për herë të parë. Por ajo që po ndodh në qytetin e Shkodrës është vërtetë për tu habitur. Duke i pasur frikën e dështimit […]

Continue Reading

Nga Kreshnik Çollaku: Suksese në jetë, Ditmir Bushati !!!

Kryeministri dhe Ministri i Jashtem pasi u perpoqen pa sukses te manipulojne qendrimjn e SHBA lidhur me krizen politike ne Shqiperi..,keto ore kane shperthyer ne nje korale te coroditur ne perpjekjen deshperake per te realizuar ate cka deshtuan ta bejne sot tere dites. Qendrimi i SHBA eshte i qarte. SHBA i ka kerkuar ministrit te […]

Continue Reading

Sigmar Gabriel, ministri që quajti llogaritare Kancelaren gjermane

Sigmar Gabriel po zhvillon një takim zyrtar në Tiranë. Ai njihet si një kundërshtar i fortë i Kancelares Merkel, të cilën, në një fjalim në Bundestag e ka cilësuar thjesht si ‘llogaritare’. Ai ka deklaruar në Parlamentin gjerman se ‘Gjermania nuk ka qeveri, është thjesht një organizatë joqeveritare dhe Merkel është thjesht një llogaritare’. (shiko videon në fund të […]

Continue Reading

Edhe Pandeli Majko “Përndjekës” i Luana Vjollcës/ Video

  Në një video nga emisioni “Kjo Javë” në News24, shfaqet edhe ana gazmore e kësaj seance. Ligjvënësit tanë duket se e kanë keq punën me ambientin. Ndërsa tymosin cigare në shkallët e parlamentit, ata nuk ngurrojnë t’i hedhin bishtat aty ku rrinë. Çfarë do thoshte kryetari i Bashkisë për këtë?! Sa do e kenë […]

Continue Reading

Shërr ndërmjet Kaubojsit dhe Ditmir Bushatit në whatsapp. Ndocaj: Injorant/Ja sms-të

Këto janë SMS-të në Whatsapp mes ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe deputetit “kaubojs” Eduart Ndocaj, të cilat janë publikuar në Facebook nga ky i fundit. Sikurse mund t’i lexoni më poshtë, ministri Bushati kritikon deputetin Ndocaj për fjalimin që mbajti në Parlament ditën e enjte. Teksa i kërkon të fshije numrin e tij nga […]

Continue Reading

Eduart Ndocaj: Ditmir Bushati, ky komunist i fundit që urren katolikët!

Sot, Eduart Ndocaj, Kryetari i PBDKSH ka mbajtur fjalimin e radhes ne foltoren e Parlamentit. Gjate, fjalimit ai ka njoftuar koleget se kishte vdekur nipi i Dom Nikolle Kacorrit e per kete ka kerkuar nje minute solemn heshtje. Sic shihet nga fotoja te gjitha kane mbajtur heshtje ne nderim te Nipit te Dom Nikoll Kacorrit […]

Continue Reading

Bushati nga SHBA sulmon opozitën: Është antishqiptare

Ditmir Bushati, nuk ka duruar dot dhe në ditën e dytë të vizitës zyrtare në SHBA, është kthyer në origjinë si “rilindas” duke sulmuar në mënyrë të paprecedentë, opozitën shqiptare. “Opozita në Shqipëri po ecën kundër rrymës dhe po bllokon procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian”, ka deklaruar ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati […]

Continue Reading

Çmëndet sërish Rama. I bën presion Trump-it. Iki me Rusinë

Ballkani është në rrezikun e rrëshqitjes nën influencën ruse nëse administrata Trump injoron rajonin. Kështu shprehet kryeministri shqiptar Edi Rama në një intervistë për The Telegraph. Pikëpyetje ka edhe mbi atë nëse Bashkimi Europian po bën mjaftueshëm për të siguruar stabilitetin dhe për të bllokuar komplotet e mundshme ruse. Në një intervistë të gjatë, kryeministri […]

Continue Reading