Zbulohet arsyeja e vërtetë e anullimit të vizitës Netanjahut në Tiranë

Një ditë më parë në media u bë publike vendimi i Qeverisë e cila dëboi dy diplomatë iranianë, të cilët dyshohet se kanë pasur lidhje me një sulm terrorist të planifikuar në Shqipëri, gjatë ndeshjes Shqipëri- Izrael, në shtator të vitit 2016. Por “standard” zbulon se ky vendim i Qeverisë ka qenë i vonuar pasi […]

Continue Reading

Deputetja e LSI/ Zhgënjim të jashtëzakonshëm nga trupa diplomatike në Shqipëri

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj e ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se është e zhgënjyer nga trupa diplomatike në Shqipëri që sipas saj, kanë prodhuar dekonstruktivitet, destabilitet në Shqipëri, ndërsa shtoi se ata kanë lidhje me afera korruptive. Nga ana tjetër, deputetja e cila është përjashtuar me 10 ditë nga zhvillimet e […]

Continue Reading

Berisha sulmon Çilin: E ke kthyer Universitetin në strofull të krimit shtetëror, do të kesh pasoja të rënda!

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se kryeministri Edi Rama “ka krijuar mafien e tij” dhe i drejtoi gishtin administratorit të një universiteti privat në Tiranë, Henri Çilit, se është kthyer në një Institut të Studimeve Marksiste  të Nexhmije Hoxhës, pasi ka shkelur ligjin e depolitizimit dhe e ka kthyer institucionin në strofkull të organeve të krimit […]

Continue Reading

Berisha: Një diplomat amerikan i quajtur Richard Schifter udhëhoqi Partinë Socialiste nga Athina për të bojkotuar zgjedhjet

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka rrëfyer prapaskenat e zgjedhjeve të vitit 1996 dhe ka folur për herë të parë për ndërhyrjen nga jashtë vendit. Në një intervistë për emisionin “Komiteti” të Berat Buzhalës në Gazetën Express, Berisha thotë se nuk është penduar për ngjarjet që ndodhën. BERAT BUZHALA: A jeni penduar për zgjedhjet e vitit 1996? SALI […]

Continue Reading

Ndërron jetë në banesën e tij një diplomat i ambasadës Gjermane.

Burime nga policia thanë se në orët e para të mëngjesit të djeshëm është gjetur i pajetë në banesën e tij, Michael Gumprich, 54 vjeç zyrtar i ambasadës gjermane në Tiranë, thanë për SYRI.net, burime nga policia. Sipas tyre, Gumprich jetonte në një banesë me qira në rrugën e Bogdanëve, jo shumë larg nga ambasada. […]

Continue Reading