Përfundon hedhja e shortit në Europa League, ja 12 grupet.

Janë 48 skuadrat të shpërndara në 12 grupet, në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm të Europës. Fati i goglave ka vendosur që Lazio e Strakoshës të pozicionohet në Grupin E, ku do të përballet skuadra: Celtic (SCO), Rennes (FRA) dhe CFR Cluj (ROU), shkruan SYRI.net. Në grup të vështirë ka përfunduar edhe Manchester United me kundërshtarë, Astana (KAZ), Partizan (SRB) dhe AZ Alkmaar (NED). […]

Continue Reading

Shiten 11 mijë bileta, Skënderbeu ia kalon Kombëtares

Ditën e sotme pritet që korçarët të zhvendosen në Elbasan, për të ndjekur dhe përkrahur ekipin e zemrës në ndeshjen kundër Dinamos së Zagrebit. Intensiteti i shitjes ka qenë aq i lartë, sa mbrëmjen e djeshme ka qenë e pamundur për të gjetur më biletë. Burime të ‘Panorama Sport’ bënin me dije se ishin shitur […]

Continue Reading

Sot në mbrëmje përplasja e madhe ‘Monaco-Juventus’

Monaco pret Juventusin e ngurtë në prapavijë, me një qëllim të qartë: hedhjen e një hapi drejt finales së dytë në historinë e tyre, në Champions. Përplasja vë dy ekipe kundërshtare, rininë dhe freskinë e Monakos, me një moshë mesatare 25.3 vjeç, kundër përvojës së “Zonjës së Vjetër” (28.2 vjeç). Monaco, një finaliste e Champions-it […]

Continue Reading

Abdurrahman Roza Haxhiu dëshmorë i sportit shqiptarë

Abdurrahman Roza Haxhiu ose Roza Haxhiu,siç njihet nga të gjithë, lindi në qytetin e Lushnjës në lagjen “Kongresi i Lushnjës” më 30 shtator 1930.Djali i Bajram Haxhiut,një nga anëtaret e komisionit nismëtar të thirrjes së Kongresit të Lushnjës.Që në fëmijëri Roza, ëndërronte të bëhej futbollist.Një ëndërr që nisi që fëmijë në fushën e blertë të […]

Continue Reading