Basha: Dita e zgjimit të madh për të mposhtur diktaturën e krimit

Nga Kryegjyshata Botërore Bektashiane, pasi ka uruar shqiptarët për festën e Sulltan Novruzit, Basha ka kujtuar se “22 Marsi mbart një rëndësi të veçantë, historike në jetën e shqiptarëve” “Kjo është dita e fitores së dritës mbi errësirën. Por është edhe 22 Marsi historik, dita kur shqiptarët u bashkuan dhe mposhtën errësirën dhe tiraninë, diktaurën […]

Continue Reading

Berisha tek busti Azemit në Tropojë: Azem Hajdari jeton e do të jetojë përjetë në ëndrrën më të bukur të çdo qytetari

U përurua sot në Bashkinë e Tropojës, shtatorja madhështore e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdarit. Në përurimin e saj merrnin pjesë personalitete të rëndësishme të vendit dhe rajoni. Në krah të kryebashkiakut Besnik Dushaj, ishin Kryetari i PD, Lulzim Basha; ish-Kryeministri Sali Berisha ish-kryeministri Sali Berisha; kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi; Princi Leka I; Daut Haradinaj etj. JA DHE […]

Continue Reading