Majlinda Bregu e bukur? Shikojeni nga afër, jo në foto!

Majlinda Bregu mbetet një ikonë, jo vetëm e bukur, e selisë blu. Ish-ministrja e Integrimit në kohën e Saliut të II-të, ishte sharmi dhe mendja e Berishës në Bruksel. Dhe falë punës dhe lidhjeve të saj, Bregu, përshpejtoi procesin e heqjes së vizave për shqiptarët. Por jo vetëm vizat. Pas humbjes së zgjedhjeve qershor 2013, […]

Continue Reading

Meta: Parlamenti pa opozitën nuk ka kuptim

Në një prononcim për mediat,  Meta tha se darka me Ramën ishte një takim rutinë pune dhe se në fokus të dsikutimeve ka qenë reforma në drejtësi. “Nuk dua të hyj në çështje konkrete dhe në çështje specifike. Rëndësinë e vazhdimit të reformës në drejtësi në mënyrën më kushtetuese, ligjore dhe transparente dhe kjo çështje […]

Continue Reading