Del video/ Ja si u dhunua simpatizanti i LSI-së ditën e votimit në Shëngjin

Publikohet videon e incidentit te ndodhur ditën e zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit në Shëngjin ku një simpatizant i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim u dhunua pranë një qendre votimi. Për këtë ngjarje policia dhe prokuroria ka shpallur në kërkim Samuel  Ndokën, Danjan Ndokën dhe Gentian Markun, të cilët ende janë në kërkim nga blutë. […]

Vazhdo të lexosh

Presion për të votuar PS: Dhunohet barbarisht kryefinancierja e poliklinikës së Ersekës. Foto+Kallzimi penal

Është dhunuar barbarisht shefja e Financës në Poliklinikën e Ersekës, e identifikuar si Kristina Stoja.(FOTOT 1, 2) Burime për “Shuplaka” bëjnë me dije se ajo është dhunuar në ambientet e poliklinikës nga shefja e Personelit, Dorina Tallo 32 vjeçe. Mësohet se autorja e ka kërcënuar shefen e Financës së kësaj poliklinike me largim nga puna […]

Vazhdo të lexosh