Sherr i dhunshëm në koncertin e Alban Skënderajt. VIDEO

Një sherr i madh ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në koncertin e “Beer Fest” në Prishtinë kur këndonte këngëtari shqiptar, Alban Skënderaj. Kjo është bërë shkak që këngëtari të ndërpresë koncertin. Ai dëgjohet teksa iu bën thirrje personave të përfshirë në sherr: “Stop, Stop”. Ndërkohë mësohet se policia ka arrestuar 6 persona. “Sot rreth orës 22:30 […]

Vazhdo të lexosh

Kamza përjashtohet nga Kampionati pas dhunës së ushtruar në ndeshjen me Laçin.

Komisioni i Disiplinës ka vendosur përjashtimin e skuadrës së Kamzës nga Kategoria Superiore. Organi i drejtësisë sportive në vend është mbledhur sot teksa ka marrë vendismin drastik për ekipin kryeqytetas. Bëhet me dije se për këtë edicion skuadra e Kamzës përjashtohet nga elita, ndërsa edicionin e ardhshëm është e detyruar ta nisë nga Kategoria e […]

Vazhdo të lexosh

Nga Evanthi Pango/ Sfidat e kopshtit në Shqipëri, vend edukimi apo dhune…?

Secili prej nesh i nis kujtimet e fëmijërisë me kohën e kaluar në kopsht, ku fillon faza e parë e socializimit, ku ndjen për herë të parë nevojën e marrëdhënieve shoqërore dhe shkeputjen nga prindërit. Fëmija fillon tëndjejë pavaresinë prej familjes dhe te ndjejë domosdoshmërine e perdorimit të aftësive personale, , si kundërpërgjigje ndaj ambientit […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet ish-ministri i Brendshëm i Maqedonisë për dhunën në parlament

Mitko Çavkov sot në mëngjes është arrestuar me urdhër të Prokurorisë Publike. Nga Ministria e Punëve të Brendshme dhe nga Prokuroria Publike Themelore më shumë informacione paralajmërojnë gjatë ditës, njofton Tetova.sot. Sipas njohurive të para, Çavkov është arrestuar lidhur me hetimin për dhunën në Kuvend të 27 prillit, kur e drejtoi shtabin operativ të MPB-së. […]

Vazhdo të lexosh

I grabiten me dhunë 10 milionë lekë një makine

Një grabitje ka ndodhur në kryeqytet një ditë më parë. Ngjarja, që bëhet me dije sot nga policia, ka ndodhur dje rreth orës 12:30, në rrugën “Memo Meto”, tek ish “Restorant Durrësi”. Tre persona ende të paidentifikuar nga policia, i kanë dalë para automjetit tip “Volksvagen”, që drejtohej nga T.M., 31 vjeç dhe me pasagjere A.P., […]

Vazhdo të lexosh

Degjeneron në dhunë dhe gurë ndeshja Luftëtari-Skënderbeu. Policia hyn në fushë. Video+Foto

Tifozërite e të dyja kampeve janë perplasur pas përfundimit të sfidës me Luftëtarit dhe Skënderbeut ku miqte fituan me rezultatin 0 me 1, Pas vërshëllimës të fundit të gjyqtarit, gjirokastitët tentuan të përleshen me tifozërinë udhëtuese duke shkaktuar tension në stadium. Tifozat korçarë treguan shenja qytetarie, ndërsa policia i mori menjëherë në mbrojtje , duke […]

Vazhdo të lexosh