Aqif Rakipi e copëtoi dhe iku. Policia thotë: Faji është i viktimës

Deshmitarë aksidentit tragjik të orëve të para të mëngjesit, që u shkaktua nga deputeti Aqif Rakipi, kanë qenë edhe dy kusherinjtë e viktimës, të cilët punonin bashkë me të në Tregun Agroushqimor në autostradë. Ata kanë parë të gjithë skenën e ngjarjes, edhe pse nuk pranojnë të japin shumë detaje, pasi siç shprehen ata, po […]

Continue Reading

Dëshmitarët/ E pamë si ndodhi vrasja e Dalipajt

Një dëshmitar i cili ka kërkuar të mos identifikohet ka treguar se autorët ishin tre persona, dy prej të cilëve kanë qëlluar me breshëri plumbash nga dritaret e makinës, ndërsa një tjetër drejtonte mjetin. “Pamë që po qëllonin dy persona nga makina, ndërsa një tjetër ishte në timon. Nuk arritëm t’i identifikonim pasi ishim shumë […]

Continue Reading