Deputetët demokratë bashkë me Bashën surprizojnë ish-kryeministrin Sali Berisha me surprizën për ditëlindjen.

Deputetët demokratë me në krye Bashën surprizojnë ish-kryeministrin Sali Berisha me surprizën për ditëlindjen. Berisha ditën e djeshme mbushi 73 vjeç dhe kolegët nuk kishin si ta harronin këtë ditë të veçantë për të. Siç shihet nga fotot e siguruara nga ”Shuplaka”, ata i kanë përgatitur një tortë ku i shkruajnë: ”I dashur doktor Berisha, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Fatbardh Kadilli/ Deputetët martirë

Nga të paktat raste kur sallën e Kuvendit e pashë vërtet si tempull të demokracisë, ishte seanca e posaçme në kujtim të Grupit të Deputetëve. Te shqiptarët kjo sallë është ngulitur në mendje si salla e ballafaqimit të përfaqësuesve politikë të shoqërisë. Por, përfaqësuesit politikë, qoftë edhe nën cilësimin përkëdhelës “të zgjedhur të popullit”, nuk […]

Vazhdo të lexosh

Ja deputetët që kanë makinat më të shtrenjta dhe ato me makina më të lira

Referuar deklaratës së pasurisë, dorëzuar pranë Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, deputeti i LSI, Agron Çela, vetëm për vitin 2016, rezulton se ka blerë tre makina. Njëra prej tyre, në emër të bashkëshortes, Belma Çela, ka kushtuar 147 mijë euro. Ndërsa deputeti i Partisë Socialiste, Sadri Abazi, gjatë vitit 2016, ka […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artan Fuga/ Minsitra të tredhur?

Një nga ministret teknike që nuk ja mbaj mend emrin sot a dje kishte reaguar duke u shfajësuar e shkreta se nuk kishte firmosur ndonjë transaksion bankar pune a tender qoftë, por thjesht kishte bërë një lëvizje kompetencash të një burokrati, marrë me kokë të tij. Dukej se po të firmoste lëvizje fluksesh monetare do […]

Vazhdo të lexosh