Nis në dhjetor testimi i Administratës/ Ja kriteret dhe si do të ndërtohen pyetjet

Departamenti i Administratës Publike ka përcaktuar drejtoritë, inspektoratet dhe entet e para shtetërore, punonjësit e të cilëve do t’i nënshtrohen provimit për testimin e njohurive, sipas pozicionit të punës. Punonjësit që nuk e kalojnë këtë provim, duke mos marrë minimumi 51 pikë, humbasin vendin e punës. Lëvizja vjen pas disa paralajmërimeve radhazi të kryeministrit Edi […]

Continue Reading

Këshilltari Politik i Grupit Parlamentar te CDU se Angela Merkel në takimin e të Perndjekurve Politik Dega 7 në Tiranë. FOTO+VIDEO

Departamenti i te Perndjekurve Politike Dega 7, si dhe kryesia e kesaj dege, organizuan mbremjen e sotme   nje takim me te perndjekur antikomuniste te kesaj dege. Te pranishem ne kete takim ishin dhe kandidatja per deputete e zones znj Albana Vokshi, Kryetari i Shoqates Antikomuniste te te Perndjekurve Politik z Nebil Çika, si dhe […]

Continue Reading

Judician Watch: Ambasada amerikane në Tiranë bashkëpunoi me Sorosin. VIDEO

Judician Watch”, grupi konservator amerikan ka njoftuar se ka ngritur padi kundër Departamentit Amerikan të Shtetit dhe Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID) për të dhënat lidhur me financimin e aktiviteteve  politike të Fondacionit Soros në Shqipëri. Padia u dorëzua më 26 maj 2017. Padia u bë në Gjykatën e Distriktit të Kolumbias, pasi edhe […]

Continue Reading

Eno Bozdo: Doni të kuptoni se çfarë është dhe sesi funksionon “Fake News” apo lajmet e gënjeshtërta?

Doni te kuptoni se cfare eshte dhe sesi funksionon “Fake News” apo lajmet e genjeshterta? Lexoni me poshte: Fake News: Sot dy media te rendesishme trasmetuan lajmin se, sipas tyre, Departamenti i Shtetit i ka dhene Ultimatum Opozites qe ajo te hyje me cdo kusht ne zgjedhjet e 18 Qershorit. Kete gje e theksoi Rama […]

Continue Reading

FBI publikon imazhet sekrete të 11 shtatorit/Foto

FBI ka publikuar disa fotografi të pa shfaqura më parë, që tregojnë shkatërrimin në Pentagon, fill pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001. FBI ka ngarkuar në faqen e saj të internetit, imazhet që tregojnë selinë qendrore të Departamentit të Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të përfshirë nga flakët, pasi u godit nga një avion […]

Continue Reading

Basha ka bërë publike një video ku ka renditur të gjitha gënjeshtrat e Edi Ramës. Kush gënjen?/Video

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vendosur që të sfidojë kryeministrin dhe kreun e PS-së, Edi Rama. Basha ka bërë publike një video ku ka renditur të gjitha gënjeshtrat e Edi Ramës. Kreu i PD-së ka marrë deklaratën e Ramës në lidhje me krimin dhe kriminelët dhe ka renditur raportet e dy institucioneve të rëndësishme si, Departamenti […]

Continue Reading

Departamenti Amerikan i Shtetit njoftim për lotarine amerikane.Nuk do njoftoheni më nëse keni fituar, por…

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë bën me dije se në lidhje me përgjigjet për lotarinë nuk do të njoftoheni përmes postës elektronik, por duhet të bëni vetë kërkim në faqen e departamentit të shtetit. Miq, ju lutem mos harroni: Departamenti Amerikan i Shtetit nuk do t’ju kontaktojë nëpërmjet postës elektronike për t’ju njoftuar nëse ju […]

Continue Reading

Përplasja: Rama dhe Meta anulojnë takimin mes tyre

Një përpjekje e fundit kishte ndodhur sot, për të gjetur mundësinë që përmes një takimi, fillimisht të njoftuar për mediat si të vendosur në axhendë, ndërmjet kryeministrit dhe kryetarit të Kuvendit. Mirëpo kryeministri, duket se ka qenë ai, që ka dhënë impulsin e parë negative, duke vërtetuar se “zërat” që këshillonin ndarjen përfundimtare nga Meta, […]

Continue Reading

Kokëdhima: PS të largojë nga Qeveria dhe Kuvendi mafien e kanabisit

Koço Kokëdhima ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për drogën, trafikun dhe pastrimin e parave. Kokëdhima shprehet se vetëm legalizimi dhe kontrolli i kanabisit mund t’a heq kultivimin e drogës nga duart e mafies. Ndërkohë, ai shton se PS-ja duhet të distancohet nga deputetët dhe zyrtarët që këto vite janë bërë pjesë […]

Continue Reading

DASH: E gjithë Shqipëria në 2 vjet u kanabizua

Më tre mars të vitit 2016, kryeministri Edi Rama i bënte jehonë Raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Drogën, duke e quajtur më të mirin në një çerek shekulli. “Raporti më pozitiv i Departamentit të Shtetit në 25 vjet për arritjet e vendit kundër drogës. Një inkurajim për më tutje në drejtimin e duhur”, […]

Continue Reading

Malltezi: Pas 26 vitesh janë bijtë e atyre që burgosën e vranë njerëz për fjalën e gojës

Kreu i Departamentit të Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit pranë Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka folur në një lidhje direkte për ‘News24’ nga çadra e ngritur nga opozita përballë Kryeminstrisë. Malltezi tha se qeveria ka hyrë në rekordin Gunies për mosmbajtjen e premtimeve, ndërsa në protestë u bashkuan edhe qytetarë socialistë. Si ish dhjetorist, Malltezi ka […]

Continue Reading