Ambasadori Rus/ Deklaratat për rrezikun rus janë të ngjashme me retorikën e përdorur nga Enver Hoxha.

Ambasadorit të Rusisë në Tiranë, Aleksandër Karpushin nuk e fsheh çudinë që i ka shkaktuar fushata e fundit e akuzave mes PS dhe PD për dyshimet mbi financimin rus në Shqipërinë. Në një intervistë për emisionin “Java” në RTSH, Karpushin thotë se deklaratat e bëra për rrezikun dhe “tentakulat e Moskës”, janë të ngjashme me […]

Continue Reading

Ja deklarata e koalicionit opozitar pas refuzimit të Ramës

Njoftim i Koalicionit Opozitar 1. Me 15 maj 2017 në orën 14.45, Kryetari i Partisë Demokratike dhe 6 kryetarët e partive parlamentare opozitare pritën në një takim Ndihmës Zëvendësekretarin e Shtetit z. Hoyt Yee të shoqëruar nga Ambasadori i SHBA në Tiranë Z. Donald Lu, në selinë e Partisë Demokratike. 2. Gjatë takimit Z. Hoyt […]

Continue Reading

Nga Frrok Çupi/ Çfarë na thotë deklarata e Ilir Metës për dorëheqje si President?

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, i sapo zgjedhur President i Republikës, ka deklaruar sonte në emisionin televiziv ‘Top Story’ se është ‘i gatshëm të jap dorëheqjen’ si president i Republikës, nëse kjo do t’i shërbente ‘zgjidhjes së krizës politike’. Presidenti i zgjedhur nuk e ka lënë deklaratën me kaq pak fjalë, por ka […]

Continue Reading

PD reagon ndaj deklaratës së policisë: Policia që nuk lufton krimin, trafikantët dhe banditët, kërcënon qytetarët. Do filmoheni dhe regjistroheni po tentuat të ndaloni popullin

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së Policisë së Shtetit, e cila tha se nuk ka dhënë leje për protestën e nesërme. Në deklaratën e PD-së thuhet se policia që nuk lufton krimin, trafikantët dhe banditët, kërcënon qytetarët. Ja deklarata e plotë e Partisë Demokratike. Me urdhër të Edi Ramës, krerët e policisë që nuk […]

Continue Reading

Manjani: Si i ka shndërruar Rama ministrat, në vartës të Endri Fugës

Në pjesën e dytë të intervistës dhënë për portalin “shuplaka.com”, ish ministri i Drejtësië Ylli Manjani zbulon, edhe mënyrën ushtarake sesi funksionon në qeverinë Rama, komunikimi i ministrave me publikun. Sipas tij, Rama ka shpikur një “Kod të Endri Fugës”, sipas të cilit ministrat mund të dalin në media vetëm kur u jep leje këshilltari […]

Continue Reading

Basha i përgjigjet Ramës: Je pinjoll i komunizmit, nuk ka zgjedhje pa opozitën.

Kreu i demokratëve ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama dhe funksionarët e Partisë Socialiste, për të cilët thotë se janë pinjollë të ish-elitës komuniste. Sipas Bashës, protesta opozitare do të vazhdojë për të arritur synimin e saj, që zgjedhjet mos diktohen nga krimi. Në një status në Facebook, Basha thotë se nuk mund të ketë qeverisje […]

Continue Reading

Ish Armela e”Shijak tv”, ironizon Arian Çanin për ikjen. Shyqyr

Deklarata e Arian Çanit pak ditë më parë se do të largohet nga vendi për shkak se nuk e sheh Shqipërinë si një vend të sigurtë ku mund të rrisë fëmijët e tij, u pasua nga reagime të shumë personazheve të tjerë. Rreth kësaj çështje është shprehur së fundi dhe Armela Krasniqi, dikur zëdhënëse e […]

Continue Reading

Edhe Fleckenstein njeriu i besuar i Soros

Paraditen e së mërkurës, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut  Fleckenstein gjatë një prononcimi të pazakontë në Tiranë, i cilësoi si përralla akuzat e bëra nga ish-kryeministri Berisha për rolin dhe ndikimin e rrjetit Soros. Deklarata e zotit  Fleckenstein ishte eksplicite. Ai u shpreh: Më lejoni të tregohem edhe më i drejtpërdrejtë në lidhje […]

Continue Reading