Oriz në vend të kokainës, zgjerohen hetimet mbi zyrtarët në portin e Durrësit

Zgjerohet hetimi lidhur me operacionin “Kuito” në kuadër të të cilit u sekuestruan 137 kg kokainë. Burimet thanë për gazetaren Klodiana Lala se në hetim janë përfshirë edhe zyrtarë të portit të Durrësit, të cilët dyshohet se mund të kenë krijuar favorizime për hyrjen e personave të paautorizuar në ambjentet e portit. Po sipas të […]

Continue Reading

Çollaku/ Xhafaj që kërkon zyrë te DEA në Tiranë, si prifti që kërcen nga belaja

Mbeshtes kerkesen e Fatmir Xhafes per instalimin e DEA (antidroga amerikane) me zyre ne Shqiperi. Ka vetem nje paradoks. Me kete paradoks Xhafa i kundervihet Rames per suksesin e luftes ndaj droges dhe trafikut te saj. DEA instalohet kur problemet e droges dhe trafikut jane te renda. Rama e qeveria ne Tirane ka shpallur se […]

Continue Reading

Plot 37 ton drogë e llojit Kaptagon/ Kapet droga e terroristëve të ISIS në portin e Genovas

Policia italiane sekuestroi një sasi të jashtëzakonshme droge të llojit Kaptagon në portin e Genovas. Bëhet fjalë për 37 ton me vlerë tregu 75 milionë euro. Bëhet fjalë për një lloj të veçantë droge, një përzjerie amfetamine e teofiline, duke i dhënë asaj një efekt shumë herë më të fuqishëm se lëndët narkotike të zakonshme. […]

Continue Reading

Elvis Roshi akuzon Ramën se ka shkelur Kushtetutën

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, i cili pretendon se vendimi i Edi Ramës për shkarkimin e tij është anti kushtetues. Gjykatësit i dhanë prioritet argumentave të përfaqësuesve ligjorë të qeverisë që mbrojtën idenë e shkarkimit. Kështu Roshi e ka gjetur veten “të braktisur” nga qeveria e partisë […]

Continue Reading