Sexi kursen edhe shumë vizita te mjeku

Me pak fjalë, na mban në formën e duhur. Por, çfarë ndodh nëse nuk praktikohet për një kohë të gjatë? Një ndarje, një kohë e gjatë vetëm, puna, udhëtimet të cilat ju mbajnë për një kohë të gjatë larg partnerit, një sëmundje: ka shumë arsye se pse jeta seksuale mund të bllokohet. Problemi nuk është […]

Vazhdo të lexosh

Agim Xhafka/ Aromat

Pranvera në Amerikë është si një grua shtatzanë me barkun plot gjelbërim. Duket jo vetëm toka kështu,por edhe qielli spërkatur me jeshilen e gjetheve që lodrojnë nga era dhe diellin e copëzojnë si në një kaleidoskop ngjyrash. Jo më kot dhe dollarit ia kanë dhënë këtë ngjyrë. E ndërsa plaku i vitit te ri mendohet […]

Vazhdo të lexosh

Nga Suela Hodo: Tradhëtia

E renda,vrastarja,hakmarrsja,fyersja,c’burreruesja,e perdala,qe ne jete e provon gjithsecili nga ne! Askush nuk i shpeton tradhetise. Tradhetohemi nga miku a mikesha,shoku a shoqja,burri a gruaja! Kaperdijme lotet e hidhur dhe vazhdojme te jetojme, duke ecur para,per te pritur tradhetine e rradhes,e mesojme te ruhemi dalengadale nga gjithkush, aq sa edhe vetes nuk i besojme dot me. […]

Vazhdo të lexosh

Nga Edison Ypi: Eja motër

Eja Motër. Eja në Shqipëri. Eja në vendin tënd brenda indit tënd. Eja eja. Këtu ka aq dhembshuri, mall, dashuri, punë, aq emocione, aq të papritura, sa kurrkund tjetër. Sa nuk numërohen. Sa Yj’ ka në Qiell. Sa disa Infinita rresht. Vetëm në Tiranë dhe vetëm “Te Brryli” ke për të parë të rinj të […]

Vazhdo të lexosh