Avokati i Fran Frrokaj: Ju tregoj çfarë ndodhi në darkën e Ramës me kryetarin e Bashkisë

Bashkë me Neshat Fanën, Adrian Leka është avokati tjetër i Fran Frrokajt, kryetarit të Bashkisë së Lezhës. Pedagog në Fakultetin juridik në Universitetin e “Luigj Gurakuqi” në Shkodër. E veçanta është se Leka ka qenë për 8 vjet kryetar i degës së PS në Mirditë dhe kjo nuk e ka penguar të jetë avokat i një […]

Vazhdo të lexosh

Veliaj bën zëdhënësin e darkës. Të gjithë të tjerat i kanë telefonat e fikur.

Edi Rama, Ilir Meta dhe Petrit Vasili kanë ndërprerë çdo komunikim, duke mbyllur telefonat e tyre menjëherë pas mesnate kur dolën nga restoranti i peshkut te “Pazari i Ri”. Madje kjo gjë vazhdon edhe mëngjesin e sotëm në këto momente. Telefoni i vetëm që nuk është fikur për asnjë moment është ai i Erion Veliajt, […]

Vazhdo të lexosh

Marina Fari nga qëndrat estetike të shtrenjta tek darkat mondane. Mirëqenien e kam siguruar nga nëna ime artiste/Foto

Marina Fara , vajza  e vetme e këngëtares Eli Fara, vazhdon të mahnisë ndjekësit e saj në rrjetet sociale me stilin e jetës luksoze, që nga udhëtimet jashtë vendit, e deri tek fundjavat në pishina dimërore. Trajtimet në qendra estetiket shtrenjta, darkat mondane, veshjet markë, apo aksesorë super të shtrenjtë. Shumë prej tyre pyesin me […]

Vazhdo të lexosh

Doni të humbisni 3 kg brënda një muaji? Ja dieta me vezë

Ndryshe nga dietat e zakonshme që duhen ndjekur me rigorozitet gjatë një periudhe të caktuar, si për shembull: 1 javë, 2 javë ose dhe 1 muaj, kjo dietë duhet bërë vetëm 3 herë në javë. Ditët e tjera ushqehuni si zakonisht, por pa e tepruar. Duhet të shmangni në mënyrë kategorike kripën, karbohidratet, yndyrnat, pijet […]

Vazhdo të lexosh

Si të ndihmojmë të moshuarit që nuk kanë oreks.

Humbja e oreksit ështe pjesë normale si rezultat i plakjes, por është e rëndësishme që të moshuarit t’i marrin mjaftueshëm vlerat ushqyese qe t’i ndihmojë atyre të ruajnë fuqinë e trupit. Arsyet për humbjen e oreksit tek të moshuarit mund të jenë të ndryshme, por e vërteta është se zakonisht kjo bëhet për të shqetësuar […]

Vazhdo të lexosh

Nga Frrok Çupi: Katër stade në ditën e pestë të protestës

Sot në ditën e pestë të protestës janë shënuar katër “milestone”. Sigurisht, nuk është si në ditën e parë ku shpërtheu në shesh entuziazmi qytetar kombëtar për largimin e një qeverie arrogante, të bezdisshme dhe jo- popullore. Atë ditë, me 18 shkurt, shumica e qytetarëve menduan se “qeveria do të bindet” për pak orë dhe […]

Vazhdo të lexosh

Prishet darka. Meta i kërkon Ramës të japin njëkohësisht dorëheqjen.

Një burim shumë i rezervuar kryeministror, pjestar i shërbimit darkor, tregon se darka e mbrëmshme mes Edi Ramës dhe Ilir Metës ka përfunduar siç filloi, e  pa ngrënë! Që në fillim kryeministri ka kërkuar pozicionimin e saktë dhe të prerë të Ilir Metës, çka ka rritur tensionet mes tyre, ndërkohë që Meta ka thënë se […]

Vazhdo të lexosh