Superskandal! Tender 30 milion euro në Portin e Durrësit për të shpërblyer bandën për zgjedhjet

Fushata e kryeministrit në Durrës nis fiks siç i ka hije atij. Me 30 milion euro para publike që i transferohen aleatëve të rinj në PS, për të blerë shërbimet e tyre kriminale për zgjedhjet e ardhshme. Këto para publike, sqaron gazetari Klodian Tomorri, do t’i transferohen një politikani të rëndësishëm në qytetin bregdetar dy […]

Vazhdo të lexosh

Palmer/ Vangjush Dako nuk është një çështje e qeverisjes së kryeministrit Rama

Zëvendësndihmës Sekretar i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Matthew Palmer tha se ndalimi i hyrjes së ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako në SHBA nuk është një çështje e qeverisjes së kryeministrit Rama por duhet të shihet si veprim i SHBA kundër praktikave korruptive. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Palmer pranoi se […]

Vazhdo të lexosh

Agron Duka, Dakos: Fundin e ke shumë afër!

Agron Duka ia kthen reston Vangjush Dakos. Kryetari i Bashkisë Durrës Vangjush Dako i kapur në përgjime duke manipuluar votat me Avdylajn në Durrës në zgjedhjet elektorale të vitit 2017, për të mbrojtur veten ka përmendur disa herë emrin e Agron Dukës sipas tij edhe ky i implikuar në shitblerjen e votave me Abdylajt. Një […]

Vazhdo të lexosh

Dako vazhdon i qetë fushatën me ministrat e Ramës.

Pak ditë pas publikimit të përgjimeve nga gazeta gjermane Bild, ku ishte i përfshirë kryebashkiaku i Durrësit me anëtarë të bandës Avdylaj, sot Vangjush Dako është shfaqur në krah të ministres së Shëndetësisë në nje inspektim në qytetin bregdetar. Bashke me ministren Manastirliu dhe kryebashkiakun Dako, ka qene edhe kandidatja e PS-se për këtë bashki, […]

Vazhdo të lexosh

Pedagogu “nxjerr” mesazhet me Ramën: Na le rrugëve në të shkolluarit në Amerikë

Pas përgjimeve të publikuara nga gazeta prestigjioze gjermane BILD, Edmond Çata, pedagogu dhe Doktor shkencave ka shkëmbyer disa SMS private me kryeministrin Edi Rama. Më mesazhet e  publikuara nga Edmond Çata, ky i fundit i ka shprehur indinjatën Kryeministrit Rama për faktin se janë lënë rrugëve personat e shkolluar në Amerikë, ndërkohë që i ka […]

Vazhdo të lexosh

Dako braktis bashkinë, ujësjellësi kërcënon mediat

Kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako nuk ka pranuar të komentojë përgjimet e reja që kanë dalë ditën e sotme nga media gjermane “Bild”. Këtë të mërkurë Dako nuk është paraqitur në ambientet e bashkisë që ai drejton prej rreth 12 vitesh apo 3 mandate. DOSJA E PLOTË/ Bild publikon bisedat e reja mes […]

Vazhdo të lexosh

Nuk duhet t’i thuash asnjërit, as Gon Dukës/ Ja se si Astrit Avdylaj i blen votën një personi

Gazeta më e madhe në Europë, gjermania Bild, ka nisur të botojë përgjimet e dosjes 339, të cilat sjellin një panoramë të frikshme ku zyrtarët socialistë i nënshtrohen kreut të një grupi kriminal. “Gjashtë përgjimet që pasojnë janë pjesë e një dosje zyrtare të mbikëqyrjes gjyqësore të një hetimi kriminal me numër 339/1, të zyrës […]

Vazhdo të lexosh

Përgjimi i 4-tërt i Bild/ Shteti i Edi Ramës u bindet urdhrave të Avdylaj

“Gjashtë përgjimet që pasojnë janë pjesë e një dosje zyrtare të mbikëqyrjes gjyqësore të një hetimi kriminal me numër 339/1, të zyrës së prokurorisë së antimafias sa i përke aktivitetit kriminal të një organizate ndërkombëtare të trafikut të drogës, të njohur si klani kriminal ‘Avdylaj’ në qytetin e Shijakut në Shqipëri. Gjatë muajve të përgjimit, […]

Vazhdo të lexosh

Përgjimi i dytë i Bild: Avdylaj vendos për kandidatët në listën e PS

Gazeta më e madhe në Europë, gjermania Bild, ka nisur të botojë përgjimet e dosjes 339, të cilat sjellin një panoramë të frikshme ku zyrtarët socialistë i nënshtrohen kreut të një grupi kriminal. “Gjashtë përgjimet që pasojnë janë pjesë e një dosje zyrtare të mbikëqyrjes gjyqësore të një hetimi kriminal me numër 339/1, të zyrës […]

Vazhdo të lexosh

Arben Ndoka kërcënon Ramën: Sa më shumë do të qëndrojë në burg…

Edi Rama, krahas opozitës që e akuzon përditë për lidhjet me krimin, do të duhet të përballet edhe me mesazhet publike që i vijnë nga të burgosurit, disa prej të cilëve edhe për përfshirje në organizata kriminale. Paraditen e së Martës, Altin Avdyli, i konsideruar si një ndër drejtuesve të bandës kriminale të Shijakut, deklaroi […]

Vazhdo të lexosh

Basha reagon pas arrestimit të Fran Frrokaj. Video

Lulzim Basha ka reaguar sot për herë të parë në lidhje me arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj. Nuk mund të ketë drejtësi selektive, që një grusht kryebashkiakësh të korruptuar të kësaj qeverie të mos dalin para drejtësisë-tha Basha. Ja se çfarë tha Lulzim Basha: Nuk mund të drejtësi nëse Dako, Tahiri, Ahmetaj, Sejdini […]

Vazhdo të lexosh

Veliera e Vangjush Dakos betonizohet nga firma e vëllait të tij/ Dokumenti

Kur mbron Velierën, Vangjush Dako mbron biznesin e tij, mbron paratë e veta. Jo më kot, kur flet për projektin, kryebashkiaku i ngjan tregtarit, të kapur nga ethet e shitjes së mallit, reklamimit, nxitimit për ta shitur dhe për të marrë paratë, sa më parë. Nuk janë pak para. Vlera e projektit kap 6 milion […]

Vazhdo të lexosh

Gjykata e shkallës së parë në Durrës ka marë vendim të pezullojë punimet e Dako-s

Gjykata e shkallës së parë në Durrës ka marë vendim të pezullojë punimet me vlerën 5.4 milionë Euro të kryebashkiakut të këtij qyteti i cili po ndërton një objekt të quajtur Veliera, ngjitur me toren veneciane në qendër të Durrësit. Vendimi aktual vjen pas kërkesës së prokurorisë për të ndërprerë krejtësisht punimet. Më parë në bazë […]

Vazhdo të lexosh

Lubonja Dakos: Je një koqe injoranti! Dako: Ti ke rrjedhur në burg

Teksa ishin përballë njëri-tjetrit në emisioni ‘Të Paekspozuarit’ në ‘News 24’, Lubonja ka akuzuar Dakon për projektin ‘Veliera’, ndërsa e cilësoi atë një “injorant, ashtu si edhe kryeministri Edi Rama”. Madje Lubonja shkon edhe më tej, ndërsa shton se “kryebashkiaku Dako duhet të ishte arrestuar për këtë krim që ka bërë, duke punuar në një […]

Vazhdo të lexosh

Basha sfidon Edi Ramën: Qeveri teknike dhe më pas zbatojmë vettingun

Basha ka komentuar sot  akuzat e PS-së se protesta e opozitës ka si qëllim bllokimin e Vettingut dhe reformën në drejtësi. Në fjalën e mbajtur sot në protestë, Basha paraqiti dhe një ofertë të re për Kryeministrin. Ai tha se PD është gati të votojë ligjet e mbetura të reformës, me kushtin që më parë […]

Vazhdo të lexosh

Vangjush Dako nuk pyet për gjykatë. Vazhdon punimet në shesh

Vangjush Dako, edhe pas vendimit te Gjykates Administrative te Shkalles se Pare Durres, qe i kerkon Bashkise Durres te pezulloje punimet tek e gjithe pjesa e siperme e rruges, tek “Torra Veneciane”, ai vazhdon te punoje. Sot jane pare serish punonjes te firmes teksa punonin dhe jane fotografuar dhe filmuar nga pjestare te shoqerise civile.

Vazhdo të lexosh