Gjermani/ Kancelarja Merkel dhe Besnik Kelmendi kanë marrë dozën e parë të vaksinës korona.

Kancelarja Merkel dhe Besnik Kelmendi kanë marrë dozën e parë të vaksinës korona.Lajmin e ka bërë të ditur një zëdhenes i Qeverisë Gjermane dhe më pas Besnik Kelmendi nëpermjete një statusi në profilin e tij zyrtar.

Continue Reading

Ishte prekur nga COVID-19, ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare Bashkim Fino.

29 Mars 2021 | 08.25 Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare deputeti socialist, ish-kryeministri i Shqipërisë Bashkim Fino. Ai ishte prekur nga COVID-19 prej disa ditësh dhe gjendja e tij ishte përkeqësuar. Bashkim Fino lindi më 12 tetor 1962 në Gjirokastër. Ishte Kryeministër i Shqipërisë prej 9 […]

Continue Reading