Ja kush është ilaçi më i mirë për kollën

Të gjithë e kemi dëgjuar dhe e dimë që mjalti dhe limoni ndihmojë për të zbutur kollën. Megjithatë, një eksperti së fundmi ka zbuluar se çokollata është më e mirë për problemet e fytit, kryesisht me kollën. Profesor Alyn Morice, kreu i studimeve kardiovaskulare në Universitetin e Hull së bashku më një themelues të Shoqërisë […]

Continue Reading

Ja cilat janë ushqimet më të dëmshme për shëndetin

Doni te dini se cilat nga keto ushqime jane te demshme per shendetin tuaj? Akullorja, çerealët apo edhe patatinat janë disa prej ushqimeve që duhen eleminuar. Përmbajtja e sheqerit, por edhe e përbërsve kimikatë që çlirohen nga skuqja në temperatura të larta janë përgjegjës për kancerin. Gjithashtu janë burim karbohidratesh jo të shëndetshme, të cilat […]

Continue Reading